Tikrai ne daug didžiųjų miesto aikščių palieka tokį įspūdį, kokį galite pajusti, aplankę Didžiąją aikštę Briuselyje, dažnai dar vadinamą Didžiojo turgaus aikšte (Grote Markt).


Tai – tikras Briuselio miesto pasididžiavimas, apsuptas puošniais baroko stiliaus gildijų namais, išpuoštais tikru auksu. Karalių rūmais, kuriuose dabar įsikūręs Miesto muziejus, gotikiniu miesto Rotušės “Hotel de Ville pastatu, datuojamu 1401 metais. Sakoma, jog tai vienintelis pastatas, išgyvenęs 1695 metų sugriovimą, kuomet Prancūzijos karalius Liudvikas sugriovė visą miestą, nušluodamas nuo žemės paviršiaus 5000 medinių pastatų, anuomet stovėjusių Briuselyje. Miesto Rotušės fasadą puošia 137 akmeninės skulptūros, o 96 metrų aukščio bokštą vainikuoja miesto globėjo Šv. Mykolo statula. Rotušės viduje yra neogotikos stiliaus santuokų salė, mozaikinėmis grindimis, gobelenais ir  veidrodžiais puošta Tarybos salė bei Maksimiliano kambarys. Pastate, kuriame kadaise buvo įsikūrusi mėsininkų gildija, dabar veikia restoranas. Būtinai užsukite apžiūrėti jo puošnų interjerą.


Didžiojo turgaus aikštė laikoma Briuselio širdimi, kurioje nuo XI amžiaus įsikūrė miesto turgus ir verda gyvenimas. Dabar, kiekvieną sekmadienio rytą iki 14 val. Didžiojoje aikštėje vyksta paukščių turgus; kasdien (išskyrus pirmadienį) – didžiulis gėlių turgus. Ypatingai įdomu ją aplankyti lyginiais metais, trečiąją rugpjūčio savaitę, kuomet Didžiojoje aikštėje yra sukomponuojamas įspūdingas Gėlių kilimas, belgų vadinamas Tapis de Fleurs. Tuo metu čia, iš Gento gėlininkystės regiono, atvežama šimtai tūkstančių begonijų, iš kurių suformuojamas kvepiantis, spalvingas ir kasmet vis skirtingas milžiniškas gėlių žiedų kilimas, įspūdingai papuošiantis aikštę ir sutraukiantis minias smalsuolių iš viso Pasaulio. Vakarais nepakartojamą reginį aikštėje dažnai papildo spalvų ir muzikos spektakliai.


Pirmą kartą oficialiai
Gėlių kilimas buvo sukurtas 1970 metais Knokke, o jau kitais metais ši atrakcija buvo perkelta į Briuselį. Verta žinoti, kad Gėlių kilimą galima apžiūrėti iš viršaus, už minimalų, maždaug 3€ mokestį, pasikėlus į miesto Rotušės antrojo aukšto balkoną.


Didžioji aikštė yra viena gražiausių aikščių Pasaulyje, nuo 1998 metų saugoma UNESCO. Ji yra labiausiai lankoma Briuselio miesto vieta, iš kurios nesunkiai pasiekiamos visos kitos Briuselio įdomybės, įskaitant ir Briuselio miesto turizmo simboliu tapusį – Besišlapinantį berniuką (Manneken Pis).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *