Ar žinote, kad Čikaga – stebuklų miestas – turintis vieną unikaliausių ir įdomiausių dešimtmečio skulptūrų, kuri puošia Čikagos Tūkstantmečio parko promenadą. Debesų vartai – taip vadinamas šis grakštus meno kūrinys, kurį 2004 metais sukūrė britų skulptorius Anišas Kapūras (Anish Kapoor).

Tai 10 metrų aukščio, 20 metrų ilgio ir 13 metrų pločio kūrinys, puikiai derantis prie Čikagos dangoraižių prabangos ir išmoningai atspindintis savo bespalviame paviršiuje plataus dangaus ir miesto šviesų žaismą. Debesų vartai – tai paprastumo ir elegancijos derinys, o didžiausią svarbą vartams suteikia jų masyvumas. Galbūt todėl jis lengvai įtiko kiekvienam: tiek patiems vietiniams, tiek miesto svečiams. Tačiau Anišo Kapūro darbas kritikų buvo skaudžiai pliekiamas ir išjuokiamas. Kai kurie „pikti liežuviai“ plakė, kad jis panašus į „elektrinę daržinę pupelę” ir yra didelė miesto gėda.   Bet visuomenė pamilo kūrinį ir „Pupelės” pavadinimas visiems laikams prigijo.


Dabar, ši „Pupelė“ – naujas Čikagos simbolis, kurį kasdien aplanko tūkstančiai turistų ir vietinių gyventojų. Be to, ji yra interaktyvi ir leidžia pačiam lankytojui tapti kūrinio dalimi, kuomet einant, sukantis ar tiesiog stovint priešais ją ir linguojant, kinta matomas vaizdas.


Kapoor oficialiai pavadino savo kūrinį „Debesų vartais”, nes 80 procentų jo paviršiaus atspindi dangų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *