Dažytos kalvos rytinėje Oregono valstijos dalyje yra vienas įspūdingiausių JAV gamtos paminklų. Išmargintos tokiu įspūdingu spalvų spektru, jog atrodo lyg tas kalvas specialiai būtų išdailinęs dažais žmogus, todėl jos taip ir pavadintos – Dažytomis kalvomis.


Kaip ant dailininko dažų paletės, spalvos ant Dažytų Oregono kalvų kinta priklausomai nuo krentančios ant jų šviesos, oro sąlygų ir metų laikų.


Sakoma, jog kiekviena praūžusi liūtis vietovę išmargina raudona arba oranžine spalva, su geltonais atspalviais ant juodų ir pilkų dirvožemio dryželių.


Tad nenuostabu, jog toks reginys daugeliui keliautojų atima žadą. Tarp balandžio ir gegužės mėnesių rausvas kalvas nusėja geltonos gėlės, suformuodamos auksinius kilimus. Tai nepaprastas ir įspūdingiausias Dažytų kalvų lankymo laikas, pritraukiantis tūkstančius fotografų ir menininkų iš viso pasaulio.


Tačiau, – visai nesvarbu, kada jums šitą vietą pavyktų aplankyti – ji visada yra nuostabi ir sugeba nustebinti lankytojus neįtikėtomis kalvų formos ir ant jų žaidžiančiomis spalvomis.


Spalvomis turtingos Oregono molio kalvos susiformavo daugiau nei prieš 35 milijonus metų, po gausių ugnikalnių išsiveržimų vietovėje ir klimato kaitos. Anuomet dabartinėje Oregono valstijos srityje driekėsi miškingos lygumos, dažnai skalaujamos patvinusių upių. Tuomet čia vyravo šiltas atogrąžų klimatas ir gyveno daug egzotinių gyvūnų: priešistorinių arklių, dramblių, kupranugarių ir tigrų… Laikui bėgant ir, veikiant galingoms gamtos jėgoms, vietovės kraštovaizdis pamažu keitėsi. Pelenų sluoksniai po ugnikalnių išsiveržimų maišėsi su skirtingų rūšių dirvožemiu ir mineralinėmis medžiagomis bei augalų liekanomis, taip pamažu kurdamos dabar sutinkamą spalvotą kraštovaizdį.


Dažytas Oregono kalvas galima aplankyti bet kuriuo metų laiku. Čia driekiasi daug turistinių takų, tai priartėjančių, tai vėl nutolstančių nuo kalvų ir taip leidžiančių pasigrožėti jomis iš labai arti arba iš tolo. Iškylai po Dažytas kalvas Oregone verta paskirti visą dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *