Ciudad Encantada išvertus iš ispanų kalbos reiškia “Užburtas miestas”.  Tai vienas įspūdingiausių Europos gamtos parkų, 1929 metais buvo paskelbtas Ispanijos nacionaliniu gamtos paminklu.


Maždaug II amžiuje, tarp dangų ramstančio pušyno, vėjas ir Chukaro upės vanduo iš nuosėdinių uolienų suformavo savitų, labai keistų, tačiau be galo įsimintinų formų akmens darinius, primenančius antgamtinius gyvūnus ir milžinus. Kartais net atrodo, kad tai – ne gamtos, o žmogaus rankų kūriniai. Daugelis darinių laikui bėgant įgavo savo formą atitinkančius pavadinimus naudojamus ir šiandien, kaip antai: grybas, tiltas, veidas, vienuolynas, akmenų jūra, teatras, begemotai, vėžlys ir t.t.


Užburtas miestas užima 20 km2 teritoriją. Vietovę supantys peizažai yra tiesiog pritrenkiantys, o joje išsibarstę abstrakčių formų gamtos kūriniai yra nepakartojami ir nuostabūs – verti kiekvieno keliautojo dėmesio.


“Užburtą miestą” rasite šalia Kuenkos miesto (Cuenca), įsikūrusio Kasitilijos ir La Manšos autonominiame Ispanijos regione. Nuo Kuenkos jis nutolęs apie 20 km. į šiaurę. Reikia važiuoti Albarracin kryptimi (Albarracín).


Iki užburto miesto nekursuoja joks viešasis transportas, todėl norint jį aplankyti – būtina turėti savo arba išsinuomotą automobilį ar pasinaudoti taksi paslaugomis. Iš Kuenkos miesto taip pat būna organizuojamos klasikinės turistinės ekskursijos.


Užburtas miestas yra aptvertoje teritorijoje ir įėjimo kaina į jį – €3 suaugusiam. Parkas atviras lankytojams kasdien, nuo 10 val. iki sutemų.


Tai populiari savaitgalio kelionių vieta, todėl šeštadieniais ir sekmadieniais čia sutiksite daug vietinių keliautojų ir svetimšalių turistų. Darbo dienomis – čia ganėtinai ramu.


Per Užburtą miestą driekiasi puikiai sužymėtas pažintinis takas, kuriuo keliaudami galėsite išvysti visus įdomiausius akmens darinius. Sakoma, kad tai pasakiškas uolų miestas su savitomis gatvėmis ir tiltais, kuriais labai įdomu ir smagu pakeliauti.


Užburtame mieste buvo nufilmuota daug garsių kino filmų, o žinomiausias iš jų – Konanas barbaras.

2 thoughts on “Ciudad Encantada – užburtas miestas”
  1. Istorija kaartojasi. Prieš tris savaites važiavau visiškai netoliese, ir, žinoma, nežinojau apie jį, bet gal ir gerai, vistiek nebūčiau spėjęs aplankyti:(

  2. Jei dar ir Cuencoj nebuvai, kuri yra netoli ir taip pat , manau, verta dėmesio, tai bus proga dar apsilankyti. Kaip visada 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *