Čigočas (kroat.k. Čigoć) – mažas Kroatijos kaimelis, kuriame galite išvysti daugiau gandrų nei čia gyvenančių žmonių. Ši vieta lyderiauja Europoje pagal gandralizdžių skaičių ir gali pasigirti gausiausia gandrų populiacija. Dėl šių priežasčių, 1994 metais Europos gamtos fondas “EuroNatur” paskelbė Čigočą pirmuoju gandrų kaimu Europoje.


Čigočo kaimas yra įsikūręs Lonjsko Polje gamtos parko teritorijoje. Mediniai, dviejų aukštų Čigočo kaimo pastatai su skiedriniais stogais suręsti išlaikant senas vietovės tradicijas.


Dėl ypatingai palankių gamtinių sąlygų, baltieji gandrai yra susisukę lizdus beveik ant kiekvieno Čigočo namo ar tvarto stogo ir dabar šių paukščių kaime priskaičiuojama daugiau nei vietinių gyventojų. Paskaičiuota, kad keturiasdešimt penkiuose lizduose gyvena daugiau nei 200 gandrų, o septyniasdešimtyje kaime stovinčių namų gyvena tik apie 120 gyventojų.


Kiekvienais metais paskutinį birželio mėnesio šeštadienį Čigoče organizuojama didelė šventė – „Gandrų diena” su turininga kultūrine ir kulinarine programa. Kaime taip pat yra įsikūręs Lonjsko Polje gamtos parko informacijos ir edukacijos centras, su restauruotomis tradicinėmis dailidės dirbtuvėmis. Čia taip pat veikia etnokultūrinė paroda, kurioje lankytojai gali apžiūrėti tradicinius XIX a įrankius ir įnagius išsaugotus vietinių gyventojų. Kaimo karčemoje galima paragauti tradicinių maisto patiekalų ir gėrimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *