Ukrainoje, Krymo pusiasalyje 5 km nuo Kerčės galima pamatyti vieną unikaliausių antikos laikų paminklų – Caro pilkapį.


Jis statytas IV amžiuje pr.m.e. Šis pilkapis vadinamas caro, ne todėl, kad buvo palaidotas caras, o todėl, kad didelis ir monumentalus: aukštis-17 metrų, plotis-260metrų, koridoriaus, vedančio į laidojimo kamerą ilgis-37 metrai, aukštis-7,35 metrų. Šio kapo architektūra išsiskyria įdomiu sprendimu:į laidojimo kamerą vedantis dengtas koridorius po truputį darosi platesnis ir taip sukuriama iliuzija, kad kelias link kapo yra trumpesnis ir platesnis, o žvelgiant iš kapo pusės, kelias ilgėja ir siaurėja. Ir ne šiaip sukurta ši iliuzija, čia norima pasakyti, kad į pomirtinį pasaulį galima greitai ir lengvai patekti, bet deja kelias atgal – ilgas ir sunkus.

Koridorius buvo statytas sausuoju būdu be jokio skiedinio. Unikalus ir laidojimo kameros kupolas – jis sudėtas iš akmenų lygiais apskritimais. Kaip tai buvo padaryta antikos laikais lieka mįslė.

Taip pat kas ir buvo palaidotas tiksliai nėra žinoma, tik spėjama, nes pirmąkart atkasu šį kapą 1837 metais, jis buvo rastas išvogtas ir tuščias. Beje šis pilkapis nėra nė karto restauruotas, kuo labai sunku patikėti, jį pamačius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *