Kasmet, trumpą periodą, ši unikali Kolumbijos upė pražįsta ir pavirsta akinamai spalvingu reginiu.

Caño Cristales upė dar kitaip yra vadinama „penkių spalvų upe“, „upe tekančia į Rojų“ ar net „pačia nuostabiausia pasaulio upe“. Tai tikras gamtos stebuklas. Didžiąją metų dalį, Caño Cristales niekuo neišsiskiria iš kitų upių: jos dugnas nusėtas samanomis padengtais akmenimis, teka tamsiai mėlynos spalvos vandens srovė. Tačiau kasmet, trumpam laikotarpiui, ši upė nusidažo vaivorykštės spalvomis. Tuomet – geltonos, mėlynos, žalios, juodos ir raudonos spalavos dėmės – ir tūkstančiai jų atspalvių – nukloja ją.

Drėgnuoju Kolumbijos sezono metu, upė būna srauni ir gili, užtemdytu dugnu iki kurio neprasibrauna taip upės samanoms ir dumbliams reikalinga saulės šviesa. Sausuoju sezonu, būna per mažai vandens visai jos gyvybės formų virtinei palaikyti. Tačiau, trumpą laiko tarpą tarp lietingojo ir sausojo sezonų, kai vandens lygis yra tiesiog tinkamas, didelė samanų ir dumblių įvairovė pavirsta į akinamai spalvingą reginį.

Visa eilė Kolumbijos kelionių agentūrų, skraidina keliautojus iki artimiausio La Macarena miesto. Upė, kuri yra apie 20 metrų pločio ir teka šimtus kilometrų yra atokioje vietovėje. Kadangi nėra jokių kelių vedančių prie jos, Caño Cristales patogiausiai pasiekti su arkliais

Papildomos pastabos vykstantiems prie upės:

Upė yra Kolumbijos šiaurinėje dalyje, 4-5 val. kelio jojant ant arklių nuo La Macarena miesto. Geriausias sezonas vykti prie „pasipuošusios“ upės: ~ nuo birželio pabaigos iki lapkričio mėn. Spalio mėnesį upės spalvos – sodriausios.


Daugelį metų prie upės vykti buvo nesaugu, dėl tame regione siautėjančių gaujų (vadinamų Kolumbijos gorilomis). Tačiau, pastaraisiais metais, Cano Cristales teritoriją į savo kontrolę perėmė kariškiai ir vykti prie upės su autorizuotomis kelionių agentūromis tapo pakankamai saugu, nors saugumas šioje šalies dalyje vis dar yra labai releatyvus dalykas ir tai vis dar konfliktinė Kolumbijos zona. Tad verčiau atsisakykite minties vykti prie upės savarankiškai! Ne tik dėl saugumo, bet ir todėl, kad jokio aiškaus kelio link upės nėra, parkas oficialiai yra uždarytas ir nors jokios griežtos kontrolės nėra, tačiau, kad jame galėtumėte vaikštinėti – reikia specialių leidimų. Tad šį kart verčiau pasinaudokite kelionių agentūrų siūlomomis legaliomis paslaugomis.

Pvz. Deuna Colombia organizuoja kelių dienų ekskursijas mažoms turistų grupėms (grupėje būna iki 4 žmonių, kadangi vienu metu vesti daugiau turistų yra draudžiama). Panašių agentūrų, kurių paslaugomis galėtumėte pasinaudoti ir išvysti šį gamtos stebuklą yra ir daugiau. Tikriausiai lengviau jas rasite būdami vietoje. Tad saugios ir smagios kelionės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *