Garsi pasaulyje Baobabų alėja (angl.k. Avenue of the Baobabs) yra viena gražiausių Madagaskaro įžymybių ir viena įspūdingiausių vietų mūsų Žemėje.


Dėl savo kamieno storio, kurio plotis dažnai siekia net 11 metrų, baobabas laikomas didžiausiu medžiu pasaulyje. Tai masyvus augalas, augantis labai lėtai, bet tikriausiai dėl to kad Afrikoje iškrenta nedaug kritulių. Tačiau užaugę baobabai išgyvena net iki 2 tūkstančių metų.


Vaizdinga Baobabų alėja išsidėsčiusi palei žvyrkelį Madagaskare, jungiantį Morondavą su Belon’i Tsiribihina, vakariniame Menabe regione. Čia, maždaug 260 metrų ilgio kelio atkarpoje, sutinkame apie 20 ar 25 didingų medžių, išsistiebusių nuo žemės paviršiaus į dangų apie 30 metrų. Dar panašiai tiek pat didingų medžių auga gretimuose ryžių laukuose. Sakoma, jog kai kurie jų siekia 800 metų.


Madagaskaro Baobabų alėją vietiniai gyventojai dažnai vadina „renala“, ką išvertus į lietuvių kalbą pažodžiui reiškia „miško motina „.  Manoma, jog ši neeilinė iškilių ir galingų medžių grupė gali būti atogrąžų miško likučiai, kurie kadaise buvo nukloję didžiąją Madagaskaro dalį. Tuomet baobabų medžiai nebuvo nei izoliuoti, nei kažkaip kitaip išsiskyrę iš aplinkos; jie augo tankiame miške su kitais medžiais. Bet, kylant šalies ekonomikai ir gyventojų skaičiui, tie miškai buvo galiausiai iškirsti, o žemė pritaikyta žemės ūkiui. Iš tankaus miško liko tik keli Baobabų medžiai, kuriuos vietiniai gyventojai išsaugojo, veikiausiai, dėl maistinės jų vertės ar kaip naudingą statybinę medžiagą.


Pastaraisiais metais daug pastangų dedama stengiantis išsaugoti šią nepaprastą vietovę. Baobabų alėja nepriklauso jokiam nacionaliniam parkui ir medžiams. Egzistuoja didelis pavojus, kad medžiai gali būti iškirsti, plečiant šalia nusidriekusias cukranendrių plantacijas ir kultivuojant ryžių laukus. Dėl šių priežasčių dar 2007 metais Babobabų alėjai buvo suteiktas saugomos zonos statusas.


Baobabų alėja – tai įspūdingas Madagaskaro kraštovaizdis, kasmet pritraukiantis tūkstančius smalsių turistų iš viso pasaulio.

Pastaba:
Pavažiavę į priekį nuo Babobabų alėjos dar apie 7 kilometrus, sutiksite garsią susivijusių Baobabų medžių porą. Legenda pasakoja, jog šie du įsimylėję baobabai simbolizuoja gražios merginos ir jaunuolio,, iš gretimo kaimo, amžiną meilę vienas kitam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *