Džohor Baru mieste (Johor Bahru), netoli pietinės Malaizijos sienos su Singapūru, stovi vienas nuostabiausių architektūrinių statinių – induistinė šventykla, beveik visa dekoruota stiklu. Taip vadinama Arulmigu Sri Rajakaliamman šventykla dabar yra viena populiariausių Malaizijos turistinių atrakcijų.


Arulmigu Sri Rajakaliamman šventykla taip pat yra viena seniausių Džohor valstijoje. Iš pradžių tai buvo maža slėptuvė, pastatyta 1922 metais, bet metams bėgant ji pamažu plėtėsi, bet išaugo iki dabartinės išvaizdos, kai 1991 metais dvasininkas Sri Sinnathamby Sivasamjosy ją paveldėjo iš tėvo. Per kelis metus kuklią pastogę jis sugebėjo paversti į nuostabią šventyklą. 1996 metais ji atvėrė duris visuomenei ir netrukus tapo tikrai unikalia, į jokią kitą nepanašia induistine šventove.

Paversti švytinčią Arulmigu Sri Rajakaliamman šventyklą į švytintį stebuklą dvasininką paskatino kelionė po Bankoką su rikša. Apžiūrinėdamas miesto įdomybes, jo dėmesį staiga patraukė žaižaruojanti šviesa horizonte. Susidomėjęs jos židiniu, dvasininkas nusekė paskui šviesą ir išsiaiškino, kad ją skleidė stiklinė plokštelė padėta prie durų į šventyklą. Tuomet jis ir nusprendė savo šventyklą dekoruoti stiklu, kad šioji žibėtų saulės šviesoje. Tarp 2008 ir 2009 metų visa Arulmigu Sri Rajakaliamman šventykla, buvo dekoruota spalvotomis stiklo dalelėmis. Nors pasaulyje egzistuoja ir kitos šventyklos dekoruotos stiklu, tačiau Arulmigu Sri Rajakaliamman ypatinga, nes net 90% viso statinio yra dekoruota gražaus ir trapaus stiklo mozaikomis.


Unikalią šventyklą sudaro 300 000 raudonos, mėlynos, geltonos, žalios, violetinės ir baltos spalvos stiklo gabalėliai, įskaitant grindis, kolonas bei sienas. Ant lubų kabo dideli krištolo sietynai, todėl nuo paviršių atsimušusi šviesa lankytojus pradžioje akina. Tačiau, kai akys pripranta, neįmanoma šia šventykla nesižavėti.

Arulmigu Sri Rajakaliamman šventyklos renovacija kainavo maždaug 1 mln. JAV dolerių. Lėšos surinktos aukojimu. Šventykloje veikia koncidionierius ir joje vienu metu gali sutilpti apie 1500 tikinčiųjų.


Nors vis dar atlieka religinės šventyklos funkcijas, Arulmigu Šri Rajakaliamman taip pat gali aplankyti turistai. Tik pasitikslinkite darbo laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *