JAV, Arizonos valstijoje susiformavęs Antilopės kanjonas yra 8 km ilgio. Kanjonas prasideda siauru įtrūkimu smiltainio plokštikalnyje, kur galinga vėjo ir tekančio vandens jėga per milijonus metų uoloje išgraužė didelį griovį.


Antilopės kanjoną sudaro gilūs kanalai su dailiai banguotais kontūrais, skylėmis bei įdubomis, kurių plotis 3 metrai, o gylis 50 metrų.


Stalkalnyje išgraužtas Antilopės kanjonas susideda iš dviejų dalių: aukštutinės ir žemutinės. Aukštutinė dalis, kurią Navahai vadina „Tsé bighánílíní“ (vieta, kur vanduo teka pro uolas) – tai siauras plyšys, apsuptas beveik 40 metrų dydžio uolų sienų. Žemutinis kanjonas yra vadinamas Hazdistazí (susivijusios uolų arkos). Tai daug plokštesnis, V formos kanjonas, tačiau turistams sunkiau prieinamas.


Antilopės kanjonas – tai ypatingo grožio natūralus gamtos kūrinys, kur ištisą dieną galima stebėti šviesos, spalvų ir besikeičiančių formų žaismą. Taip pat yra vienas labiausiai lankomų JAV gamtos objektų.


Dėl jame tykančių potvynių ir įvairių kitų pavojų, į jį keliauti galima tik organizuotomis grupėmis ir tik su patyrusiais vedliais. Norint aplankyti viršutinį kanjoną, būtina tartis iš anksto. Daugiau informacijos rasite Navahų Nacionalinio parko svetainėje: http://www.navajonationparks.org/htm/antelopecanyon.htm

  • Darbo laikas: kovą – spalį nuo 8:00 iki 17:00; lapkritį – ankstyvą kovą nuo 9:00 iki 15:
  • Bilieto kaina: $6.00 – suaugusiam. Vaikams iki 7 metų nemokamai.
    Pastaba: vedlių paslaugos kainuoja papildomai.

  • Kaip pasiekti Antilopės kanjoną? Važiuoti 98 keliu, apie 8 kilometrus į pietus nuo Page gyvenvietės, Arizonoje. Dvi Antilopės kanjono dalys bus skirtingose kelio pusėse, prieš didžiąją Navaho elektrinę. Kelyje yra kelios nedidelės nuorodos link mašinų stovėjimo aikštelės. Sekite jas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *