Pakerėti žiūrite į galingą gamtos jėgą, plačiai žinomą pavadinimu – Anchelio krioklys (Angel Falls). Krioklio vanduo krenta beveik iš kilometro ( 979m ) aukščio. Šio krioklio aukštis net 15 kartų didesnis už Niagaros krioklį. Kerepo upės vanduo, krentantis žemyn, beveik visas išgaruoja arba jo migla išnešiojama stipraus vėjo, net nepasiekus žemės. Tai yra aukščiausias krioklys pasaulyje ir vienas iš aštuonių mūsų Žemės gamtos stebuklų.

Anchelio krioklys krinta nuo aukšto Auyantepui („blogio dievo kalno“ arba paprasčiausiai „velnio kalno“) stalakalnio į apačią, vadinamą „velnio kanjonu“. Vietiniai indėnai šį krioklį vadina Kerekupai-merú, išvertus „giliausios vietos krioklys“.


Krioklys pavadintas amerikiečio lakūno Džimio Eindželo (Jimmy Angel) garbei, kuris 1993m. atrado šį krioklį. Tačiau aukščiausias pasaulyje krioklys, įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, netrukus gali netekti šio pavadinimo, nes šalies prezidentas Hugo Chavezas pareiškė norą grąžinti šiam gamtos paminklui senąjį vietinių indėnų suteiktą vardą.

Po ilgo žygio malonu pasinerti į gaivinantį krioklio baseiną apačioje. Žvilgtelėję aukštyn, išvysite vaivorykštę – vandens dulksnos ir saulės šokio kūrinį. Plaukiodami pajusite dvasinę stiprybę, apgaubtą paslaptinga energija. Tokios palaimos akimirkas galite patirti, jei aplankysite Kanaimos Nacionalinį parką (Canaima National Park) Venesueloje ir įveiksite ilgą bei sunkų kelią iki Anchelio krioklio.

Anchelio krioklys yra laikomas populiariausiu Venesuelos turizmo traukos objektu. Kadangi krioklys yra atokioje Bolivaro valstijos džiunglių vietoje, todėl siūlomi keli nuvykimo iki krioklio variantai.

Kelionės atspirties taškas įprastai būna mažame Kanaimos (Canaima) kaimelyje, apie 50 km, nuo krioklių. Renkatės: plaukti arba skristi. Plaukdami indėniškomis kanojomis (Curiaras) užtruksite 2 – 4 dienas, o motorine valtimi 3 – 5val. Abiem atvejais pamankštinsite ir kojas, kadangi iki krioklių dar teks keliauti džiunglėmis apie valandą.


Galite skristi užsakomais lėktuvų arba malūnsparnių reisais. Skrisdami nepatirsite tokių įspūdžių susipažįstant su vietove nei keliaudami, tačiau dauguma keliautojų, išbandę abu variantus, tvirtina, kad iš skrydžio Anchelio kriokliai dar įspūdingesni.

Skrydžiai vykdomi ir iš Karakaso bei kitų didesnių miestų.

Galite keliauti pėsčiomis. Kelias labai sudėtingas ir ilgas, bet turėsite galimybę iš arti susipažinti su kriokliais ir Kanaimos Nacionaliniu parku. Keliaudami per džiungles, pievas, pasislėpusius kanjonus ar stūksančias keistas stepių uolas – stalakalnius, užtruksite apie 8 dienas. Sutiksite vietinės Pemono genties narius, susipažinsite su jų kultūra ir gyvenimo būdu. Kiekvieną Jūsų žingsnį lydės įvairios paukščių rūšys: arai, tukanai, papūgos, dūzgliai. Kažkur džiuglėse krebždės skruzdėdos, jaguarai, medžių šakose kabos tinginiai, o jų višūnėmis karstysis staugiančios beždžionės. Argi tai ne pats tikriausias iškylų mėgėjų rojus? Nuostabi stebuklų ir realybės kombinacija? Neišdildomi įspūdžiai visam gyvenimui?

Geriausias laikas aplankyti Anchelio krioklį – lietinguoju periodu tarp birželio ir spalio mėnesių. Tuomet krioklys būna galingas ir įspūdingas, ir šiuo periodu Anchelio krioklys retkarčiais pasidalina į du ar net daugiau krioklių.


Sausuoju periodu tarp sausio ir balandžio mėnesių, krioklys „susitraukia“ iki silpniausios vandens čiurkšlės, todėl dėl nusėdusio vandens lygio kelionės upe būna lėtos ir sudėtingos, o kartais ir visai neįmanomos. Bet sausasis periodas turi savo privalumų: mažiau turistų, mažesnes kainas ir didesnę tikimybę, kad krioklio viršūnės nebus pasislėpusios debesyse.

Mokesčiai: už įėjimą į parką – Bs.8000 ($4).

Vakcinacija:
keliaujantys į Kanaimos Nacionalinį parką privalo pasiskiepyti nuo geltonosios karštinės.

Geros kelionės ir puikių įspūdžių!

One thought on “Anchelio krioklys”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *