Pasakojama, kad prieš kelis dešimtmečius Anafi salą sukrėtė didelis žemės drebėjimas. Ir kadangi saloje viskas buvo sunaikinta, jos gyventojai buvo privesti persikelti gyventi į Atėnus. Jie ėmė kurtis nedidelėje teritorijoje, Akropolio pašlaitėje. Čia vienas po kito ėmė kilti panašios architektūros gyvenamieji būstai, kaip anuomet stovėję Anafi saloje.


Nedidukų namelių virtinė su margais gėlių sodais ramsto siauras Anafiotikos gatveles, dangaus mėlynės spalvos kupolai puošia baltų bažnytėlių stogus, o kačių būriai siaučia tarp žaliuojančių citrinmedžių. Todėl net ir šiandien apsilankę šioje vietovėje, pasijusite lyg būtumėte kurioje nors Graikijos saloje, o ne triukšmingoje sostinėje.


Ir nors Anafiotika įsikūrusi visai šalia garsiausios bei populiariausios Atėnų įžimybės – Akropolio, tačiau daugeliui gyventojų ji lieka neatrasta vieta. Jau nekalbant apie turistus. Tad, jei lankysitės Atėnuose, nepraleiskite progos patyrinėti šio paslaptingo, bet sakoma, kad labai gražaus ir jaukaus sostinės kampelio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *