Amuliani sala – tai vienintelė gyvenama Chalkidikės sala ir ji nesunkiai pakeri kiekvieną lankytoją. Pasakojama, kad tai vieta, kur kiekvienas gali rasti tai, apie ką svajoja.


Amuliani (angl.k.Ammouliani arba Amoliani) – tai 4,5 km2 pločio sala, įsitaisiusi Atono kalno įlankoje, maždaug apie 120 km į pietryčius nuo Salonikų. Iki 1925 metų sala priklausė Šventajam Atono kalno vienuolynui ir joje gyveno 2-3 vienuoliai. Dabar sala turi apie 600 nuolatinių gyventojų ir yra populiari bei be galo mėgiama atostogų vieta tarp graikų. Užsienio turistai dar nėra atradę šio Egėjo jūros perliuko, tad skubėkite susipažinti su ja, kol ji dar neprarado savo žavesio.


Sakoma, kad Amuliani sala – tai rojus žemėje – kur dienos vis dar slenka ramiai ir nerūpestingai. Ši sala – tai idiliškas derinys nuostabių, auksinio smėlio paplūdimių, skaidrios, žydros jūros, žalios augmenijos ir į dangų besistiebiančių gigantiškų kalvų. Smagu jų vingiuojančiais takeliais pasivaikščioti.


Saloje žemė retai kur dirbama, todėl gamta išliko beveik nepaliesta. Tik nedideliuose kalvų slėniuose visur auga alyvuogių giraitės ir kita žema viduržemio jūros augmenija. Dėka jų, saloje visada dominuoja žalia spalva ir ji, net vasarai baigiantis, neatrodo išdegusi.

Amuliani salos gyventojai pagrinde verčiasi žvejyba ir turizmu. Visoje saloje gausu viešbučių, apartamentų, studijų ir net kempingų, kuriuos gali pasirinkti turistai, pagal jiems labiausiai atitinkančius poreikius ir mieliausią vietą.


Amuliani pakrantė – labai įvairi. Krantai išraižyti uolomis, tarp kurių slepiasi nedidelės, izoliuotos įlankos su smėlėtais paplūdimiais. Tai ideali vieta tiems, kas trokšta atsipalaiduoti ir pailsėti. Viešėdami Amuliani saloje nepatingėkite aplankyti visus salos paplūdimius. Kiekvienas, net ir labiausiai izoliuotas yra savotiškai žavus ir nepakartojamas. Kiekvienas paplūdimys turi savo veidą. Dauguma salos paplūdimių yra smėlėti, o juos skalauja žydras ir skaidrus vanduo – idealus nardyti. Populiariausi ir gražiausi paplūdimiai: Alikes, Ai Georgios, Megali Ammos, Karagatsia, Faka, Tsaska ir Nisakia. Tuo pačiu tai didžiausi salos paplūdimiai, kuriuose galite pasimėgauti įvairiausiomis vandens sporto pramogomis, o taip pat išvykti į ekskursijas po aplinkines negyvenamas salas: Gaidouronisi, Tigani ir Pontiki. Ir vis dėl to – jaukiausi Amuliani paplūdimiai yra įsitaisę nedidelėse įlankėlėse.


Netoli Amuliani salos rymo Šventasis Atono kalnas, taip ir kviečiantis jį aplankyti. Gaila, bet aplankyti kalną gali tik vyrai (būtina iš anksto pasirūpinti leidimais), o likę šeimos nariai gali pažvelgt į jį tik nuo kranto ar iš ekskursinio laivelio denio.

Idealiausias laikas apsilankyti Amuliani salą kovo-spalio mėnesiais. Oras tuomet būna idealus ir niekam netrukdomam galima mėgautis gausiomis saulės voniomis.

Kaip nuvykti iki Amuliani salos?

Kasdien, tarp Tripiti ir Amuliani, pirmyn ir atgal kursuoja keltai. Kelionė į vieną pusę trunka vos 10 minučių.
Tripiti nesudėtinga pasiekti autobusu iš Salonikų. Maršrutas: Salonikai – Ierissos – Tripiti – Amuliani.

Kaip pigiausiai nuskristi iki Salonikų, teiraukitės: info [@] mytrips.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *