Alikantė (kat. Alacant) – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų. Greitą Alikantės ekonominį augimą įtakoja vis didėjantis turistų srautas. Atostogautojai į kurortą viliojami tikraisiais pietietiškos fiestos malonumais: saulėtomis ir karštomis dienomis paplūdimiuose bei siautulio naktimis įvairiuose klubuose.


Artimiausiu metu siūlytumėme nepraleisti progos Alikantėje apsilankyti ir Jums. Nuo 2011 metų kovo mėnesio 28 dienos (iki kada – tiksliai nežinoma), iš Kauno oro uosto tiesiogiai į Alikantę skraidys RyanAir‘o lėktuvai.

Taigi trumpai apžvelkime, ką įdomaus galima pamatyti šiame gyvybe kunkuliuojančiame mieste.

Alikantėje yra išlikusi Santa Barbaros (arba Šv. Barboros) pilis, ant aukščiausio kalno iškilusi viduramžiais. Ant Tossal kalvos stovi dar viena San Fernando pilis, pastatyta XIX amžiuje. Atkreipkite dėmesį į miesto Rotušę su dvibokščiu fasadu (XVII–XVIII a.) ir Šv. Mykolo bažnyčią (XVII a.). Aplankykite Alikantės archeologijos ir Gravina dailės muziejus… Toliau už miesto galite nuvykti į Kandeliabros urvus.


Alikantės senamiestis yra trikampio formos ir įsispraudęs tarp Rambla de Méndez Núnez, Explanada de Espanya bei Benacantil kalnų. Siauros Alikantės senamiesčio gatvės lyg gyvatės raitosi vietovės kalvomis ir jomis labai smagu pasivaikščioti. Pasiklysti beveik neįmanoma. Šioje vietoje rasite įsikūrusią miesto rotušę, katedrą ir dar kelis meno muziejus. Pagrindinis – šiuolaikinio meno muziejus yra rekonstruojamas ir  bent 2010 vasarą dar neveikė. Todėl planuodami aplankyti jį, prieš tai įsitikinkite ar atidarytas lankytojams.

Palei pajūrį nusitiesusioje gatvėje siūloma įvairių pramogų turistams ir gyventojams.  Įvairūs aktoriai vilioja poilsiautojus pasirodymais, pamėgdžiodami garsenybes. Prisiminimus įamžinti siūlo tatuiruočių meistrai. Kaselių supinti – tamsiaodės afrikietės. Masažus –  azijiečiai, be atvangos zujantys paplūdimiu pirmyn ir atgal.


Alikantės paplūdimiai, šiek tiek primena lietuviškus. Jie su panašiu minkštu smėliuku, tik skaidresniu vandeniu. Tiesa, Alikantėje nėra jie tokie tvarkingi. Kartais akį nemaloniai patraukia šiukšlės paplūdimiuose ir net pačioje jūroje.

Miesto širdyje įsikūręs Postiguet paplūdimys yra populiarus tiek dienos metu, tiek vakare. Autobusu ar tramvajumi galima nesudėtingai nuvykti iki erdvaus net 7 km nusidriekusio San Juan paplūdimio. Sakoma, kad jis vienas geriausių ir gražiausių Ispanijoje. O iš jo – motorinėmis valtinis ar katamaranu dar galima pasiekti Tabarkos salą (Tabarca island).


Įdomiausias laikas aplankyti Alikantę – birželio 19–30 d. Tuo metu kurorte vyksta Festes de Sant Joan (‘Las Hogueras de San Juan’) – svarbiausias miesto festivalis. Alikantė tomis dienomis išpuošiama įvairiomis spalvingomis skulptūromis, vaizduojančiomis įvairių specialybių žmones. Apraizgoma švytinčiomis girliandomis. Tomis dienomis ore nuo pirotechninių užtaisų tvyro lengvas sieros kvapas, labai primenantis Naujuosius Metus.


Nederlingose ir saulės išdegintose Alikantės apylinkėse auginamos vynuogės.  Jų produkcija nėra labai didelė, bet kiekviena zona turi savo privilegijuotas vynuogių rūšis ir skirtingas vyno gamybos tradicijas. Alikantėje tai – Monastrell, dar Garnacha tintorera, čia vadinama Alicante, bei Bobal ir dar rečiau senosios veislės Forcallat ir Bonicaire. La Marinoje karaliauja Moscatel.


Bet ką čia daugiau pasakoti. Nuvykite ir pamatykite viską patys.

2 thoughts on “Alikantė”
  1. Sveiki,

    gražiai aprašyta ir manau kažkada būtinai aplankysiu Alikantę. Tik derėtų pataisyti aviakompanijos „Ryanair” pavadinimą. Jis tikrai nėra Ryan Air :)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *