Prietrankos senjoro dienoraštis

Esu tikras, kiekvienas nors kartą esam susimąstę: kodėl aš toks keistas, ne toks kaip visi. Kodėl man nepatinka gulėt paplūdimyje prie jūros. Kodėl aš nesijaučiu gerai perpildytame žmonių mieste. Kodėl praėjus porai mėnesių namuose, pradeda graužt galvą kelionių troškulys. 

Man patiko kažkada keistuolių pasakyta mintis: Čia ne mes keisti, mes normalūs. Čia visi aplinkui keistuoliai...

Tas mano keistumas tikriausiai yra paveldėtas. Nes kam šautų į galvą išėjus į pensiją, ne ramiai sau gyventi, o išsiruošti į daug metų svajotą kelionę dviračiu. 65 metų amžiaus....

Mano tėvas kaip tik ištaikė tokią progą, kai praeitą vasarą brolis pasikvietė mamą pas save į Angliją, padėti laukti antro vaiko gimimo. Susitvarkęs malkas, susiruošęs sekančiai žiemai, jisai ėmė ir nutrūko nuo grandinės, davė gazo aplink Baltijos jūrą su dviračiu....

Su pasididžiavimu ir pagarba pristatau mano tėvo kelionės dienoraštį. Gerai pakeliaukit kartu su juo ir Jūs.

2018.05.30

Artėjant išvykimo valandai jaučiu virpuliukų po širdimi – dėl savo kojų (ir ne tik) stiprumo, techninio pasiruošimo ir t.t.

Svarbu išjudėti iš namų, tą žinau iš patyrimo. Dviratis apkrautas kaip reikiant, viskas net netilpo. Vėliau kelionės metu daiktai „susiranda“ savo vietą ir vietos atsiranda daugiau. Palinkėkite palankaus vėjo!

 

 

2018.05.31

Pirmoji diena įsibėgėjimui. Lietuvos pajūriu iki Šventosios atmyniau su vėjeliu, Palangoje trumpam užsukau į bažnyčią, su klebonu pasilabinau. Dviračio bėgiai jungias nesklandžiai, be reikalo 10e išmečiau reguliavimui. Prie Būtingės pabraidžiojau, labai pavargau išsitempt dviratį per kopagūbrį, vėliau gavau grįžti į Liepojos plentą, pajūriu dviračio tako nerasta. Ilgai nebenorėsiu Latvijos žvyrkelių. Nuobodžiu plentu pasiekiau Nicą, pirkau mineralinio, alaus. Nakvoju Bernati „Dabas parks“. Dviračiui numirė spidometras, rytoj Liepojoj ieškosiu kito. Lauke kuisiai kaip stribokai puola. Nuvažiavau apie 85km, gerokai nusikaliau. Labanakt.

 

2018.06.01

Rytą kėliausi apie 7val, išjudėjau apie 08.30h. pasiekiau Liepoją, ilgokai ieškojau reikalingų dalykų. Pirkau spidometrą, bet nesugebėjau suprogramuoti, na ir velniai nematė. Užvažiavau į Karostos uosto molą, pažiūrėjau kaip žvejai byčiokus dusina. Išvažiavus iš Liepojos apie 6km žvyrkelio, bet pakenčiamo. Užnakvojau apie 80km nuo Ventspilio prie Durbės upės. Gavau įsipilt šulinio vandens. Užsikūriau lauželį, uodai mažiau puola. . Nuvažiavau apie 50km. Labanakt

 

 

2018.06.02

Rytas visai geras, išsiviriau ryžių dribsnių, kavos. Išjudėjau apie 09.00h. Pasiekiau Pavilostą, ten apie 1 val, apžiūrėjau Rivos upės tiltą 9medinis ant gelžkelio pylimo). Malūno griuvėsius. Važiuojant  nuolat matėsi jūra, bet negaišau. Užsukau tik Jūrkalnėj, ten skardis, kaip prie Olando kepurės Klaipėdoje. Susitvarkiau spidometrą ir dar nuvažiavau 30km. Viso gal apie 60. Labai skauda užpakalinę dalį, tirpsta rankos. Nakvoju miške, apie 20km nuo Ventspilio. Uodai baisingi.

 

 

2018.06.03

Rytą kėliausi greitai sprukau nuo uodų, apsišluosčiau ir pavalgiau pakely autobuso stotelėj. Ventspilyje užtrukau porą valandų. Apžiūrėjau krantinę, karves. Toliau pakeliui buvo ežeras. Gerai išsimaudžiau, paminkštinau dviračio sėdynę ir pirmyn.  Užnakvojau miške tarp Ventspilio ir Kolkos (į kempingą neįleido). Puola uodai, bet išsiviriau vakarienės. Nuvažiavau 70km.

 

 

2018.06.04.

Gindamasis nuo uodų mikliai susivyniojau, pavalgiau. Palankaus vėjo genamas su pora sustojimų pasiekiau Kolką. Palipau į bokštą, nuvažiavau į „smaigalį“, ir kažkoks dangaus ženklas – palaimino lietutis (trumpai). Užvažiavau į porą apžvalgos aikštelių, pasimaudžiau Rygos įlankoj. Nakvoti stojausi kempinge „Mensile“. Vėjas be saulės šaltokas. Vakarienė kaip visada, tik be alaus. Pirkau tepalą pratrintam užpakaliui , gal padės. Nuvažiavau 60km.

 

 

II dalis

 

2018.06.05

Keista, kad saulė teka iš jūros. Taip buvo šįryt, taip bus rytoj... Iš kempingo išvažiavau apie 08.00, šiandien nieko įdomaus neaplankiau. Pasiekus Roją, ėmė lyti, gerai kad buvo kur pasislėpti. Vėliau kelyje vėl truputį lijo ir kiek sudrėkau. Užtat nakvynė fantastiška – vaizdas per pušis į pasišiaušusią įlanką, palapinė su prieangiu, laužas, truputį alaus ir nė vieno žmogaus aplink. Vos nesugadinau apavo prie laužo, vieną gavau siūti. Nuvažiavau apie 58km. Gerai pavėjui važiuoti. Rytoj turėčiau pasiekti Rygą. Bai bai. Nepuola uodai !!

 

2018.06.07

Nagi, burtas mestas ! Vakar sunkokai, bet pasiekiau Rygą, buvau apsiskaičiavęs, teko numinti bet 99 km !. Baisiai ilga Jūrmala, į Rygą apsirikęs pasukau pro oro uostą, eismas ir triukšmas baisinis. Pervažiuoti Rygą dviračiu – iššūkis seniui. Valkiūnus pasiekiau apie 19.30h nusikalęs. Buvau pamaitintas, apskalbtas, nusimaudęs. Nepaisant įkalbinėjimų šįryt tik nuvažiavau nusipirkti atsarginę padangą (42 EUR !). Išjudėjau apie 12.20h, vėl sunkokai išvažiavau iš miesto. Atgal kelio nebesirenku, vykstu link Talino. Nuvažiavau tik 40 km. Nakvosiu prie ežeriuko apie 10km iki Saulkrastės. Einu statyt palapinę. Šiandien šilčiau, gal lietaus nebebus. Viso nuvažiuota apie 525km.

 DSCN3377

DSCN3378

DSCN3383

DSCN3385

DSCN3394

DSCN3400

DSCN3401

DSCN3402

DSCN3404

DSCN3405

DSCN3406

DSCN3407

DSCN3408

DSCN3409

DSCN3410

DSCN3413

DSCN3417

2018.06.08

Besivartydamas pramiegojau rytą. Į kelią apie 09.20h. Dvejojau ar sukti į Saulkrastę – bet visai nieko ta „Balta kopa“, upeliukas ir pats miestas. Paskui – į trasą (Talino), dar aplankiau Miunchauzeną. Šiandien vėjas nepalankus, buvo sunkoka. Nuvažiavau apie 63km, esu nuo Salacgrivos apie 63km, visai prie jūros. Triukšmas nuo kelio. Rytoj jau pasieksiu Estiją.

 

2018.06.09 šeštadienis

Kėliausi anksti, nes sušalau. Rytą nuo jūros drėgna, palapinę džiovinu tik dabar. Pervažiavau Salacgrivą (apžvalgos bokštas), Ainažius ir senuoju keliu įvažiavau į Estiją. Labai nepavargau. Paplepėjau su anglu vyruku, vyksta į Rygą ir toliau, bet jis labai sportiškas. Atidaviau Vidzemės žemėlapį. Nakvoju civilizuotoje aikštelėje ant kopų, apie 30km nuo Parnu, šildausi prie ugniakuro. Nuvažiavau 64km (652). Aikštelėje pakalbėjau su ukrainiečių kompanija, uždarbiauja čia pas ūkininką.

 

2018.06.10 sekmadienis

Trumpai – pakilau į kelią apie 09.00, Parnu pasiekiau apie 13h. Paklajojau kol suradau turizmo informacijos centrą – vertėjo, nes žemėlapis parduotuvėje kainuoja apie 6 EUR. Myniau toliau, užsukau į pliažą, bet nesimaudžiau, šalta. Palei įlanką truputį, apie 4km žvyrkelio, toliau per kaimelius apie 15km. Viso nuvažiavau 60km (712). Stojau šali žvejų uostelio. Pakrantėje – sekluma, akmenys, nendrės, gulbės. Prisiuvau kelnėms paminkštinimą. Kvapelis pakrantėje nelabai koks, bet pakenčiama.

 

2018.06.11 pirmadienis

Namas nakvynei pastatytas, lova paklota. Dar vakarienei kažką sukrimsti reikės. Šįryt į kelią apie 09.00h. Gražūs kaimeliai, kai kur akmeniniai pastatai, arba jų griuvėsiai, akmeninės tvoros. Nenuobodus kelias ir mažai mašinų. Užsukau į uostą, iš kur plaukia keltai į Kihnu salą. Juokingas kelto pavadinimas: „Kihnu virve“. Ant kelio pražuvę rainosios ir žalčiai, vieną mačiau gyvą. Nuvažiavau 71km(783). Apsistojau prie žmonių sodybos, svetingi šeimininkai. Kelnių patobulinimas pasiteisino. Tvankoka, gali būti lietaus. Iki Virtsu apie 15km.

Booking.coms
storyLazyload();