šį karta,kad pabėgti nuo lietuviškos žiemos – trumpam keliaujame į Mahé sala

. Tai didžiausia sala – Seišeliuose. Oro uostas mažas, bet čia atskristi galima su ,didelėmiss” avialinijomis, kaip Condor iš Frankfurto, arba tiesiog pasigauti gerasujungimąa peremyratuss ( su Emirates arba Etihad).Mūsųu viešnagė – 3 dienos. Prieš atskrendant, užsirezervavau maža mašiniuką iš Sixt kompanijos, vos tik atskridus, paaiškėja, kad sixtas jokio automobilio neturi, ir liepia kreiptis i kita langeli, bet tik i jo rekomenduojamus. Aišku ir kainos tuose langeliuose vietoje 33 eur – 50.. Tada pradedamderybass, sakau, kad mano kompanija manužsakėe per sixt, ir jau tai ne mano problema iš kur tas automobilis atsiras… Automobilis atsiranda per 10 min.. paduodu 120 eur ( su mokesčiais 106 eur visa suma). Dėdė šypsosi, ir grąžos atiduotu neketina, mat neturi euru, o vėliau paaiškėja, kad ir vietiniu rupijų neturi, o jei ir turi neturi smulkiu… Tenka nueiti į banką, oro uoste, kuris beje dirba valanda prieš ir valanda po pagrindiniu skrydžiu ( ojųu gal kokie 4 i diena), ir išsikeisti pinigus. Judam toliau, ir judam lėtai, mat tai pirmas kartas, kai vairuoju dešinėje pusėje. Per visas keliones, stengiuosiišsinuomotii motoroleri, visur, kur eismas vyksta ,netaisyklinga” puse.. Seišeliuose yra taisyklė, kad turistams – motoroleriai nenuomojami. Tad tenka, greitai perprasti vairavimo kita puse ypatumus. Tiesa vietiniai vairuoja – siaubingai, arba gal reikėtų sakyti labai gerai, keliai kalnais, vingiuoja tarsi gyvate, ir yra vietų, kur prasilenkti 2 automobiliams tikrai sunku, ką jau kalbėti apie prasilenkimą su autobusu. Visgi vietiniai važiuoja greitai, ir lenkia kaip išmanydami… Mūsų apartamentai – vakarinėje salos dalyje. A La mouche paplūdimys 3 minutes nuo vilos, kuria galėčiau rekomenduoti visiems..

Nuostabus vaizdas pro langą, terasa… Vienintelis minusas, kad nėra TV, bet kai 9 val. vakaro visoje saloje dingo elektra, tai TV vis tiek daug naudos neatneštų. Tiesa, gan keista užmigti, nepaskaičius delfio arba atsikėlus neužeiti i vz.Lt , bet reikia duoti ir sau poilsio. Internetas čia yra, tik va norisi ramybes, tad taupome 10 eur, kuriuos mokėtume už internetą ir išleidžiame juos vietiniame turguje. Kuris vyksta, kas šeštadienio vakarą, Viktorijos ( Seišelių sostinės) centre. Už 10 euru gauname 2 burgerius 2 dešreles ir bulvyčiu, – pirmas rimtas maistas. Mat apžavėti vandenyno grožio, pirmas valandas bėgome fotkintis

, bijodami, kad ta žydra spalva, kažkas iš mūsų atims.. Vėliau supranti, kad tas vanduo visur toks pat

, ir paplūdimiai panašūs, ir kad kas kartojasi, greitai pabosta =) tad 3 dienu pilnai pakanka.

šiek tiek apie maistą, per visa mahes sala tikriausia kokia 15 restoranu. Restorane už alų mokėsite 5 eurus, už patiekalą, kuriu pasirinkimas nėra didelis, teks pakloti 20-50 eur. Skaniausia ką radome, tai maža picerija, prie policijos komisariato Victorios centre. Teko ragauti ir vietinio burgerio, bei žuvies, kuria tiesiog ant groteliu, kepa paplūdimyje…
Mahes saloje, lankytinu vietų nėra daug: Vandens krioklys, esantis kalnuose – išdžiuvęs, mat nelijo jau savaite. Kad pamatyti didžiulius vėžlius, rekomenduoju ,,spice garden” restoraną.

Mat rasite ne tik vėžlius, bet ir visa soda. Čia galima pamatyti, ant ko auga arba kaip atrodo: kakava, ananasai, makademijos riešutai, karis ir t.t.
Tai tiek, iš rojaus salos. Vaizdai gražūs, bet veiksmo nėra daug.

Tikiuosi, – nuotraukos nors kiek sušildys, šalta rudens vakarą.

Tai tiek šitam kartui, atsiprašau, jei rasite gramatikos, ar logikos klaidu, mat mano tekstas gimsta kelionėse, tad gali būti minčių šuolių. Tekstą rašau su amerikietišku macbooku, kur iki šiol nėra lietuvybės, tad tenka perleisti per rašyba Lt puslapi, kad sudėliotų, bent jau kokia lietuvybe…
Visada laukiu komentaru. Kas mėgsta sekimus, tai mane rasite @bentnorius Twitter aplikacijoje arba cabin8crew Instagram aplikacijoje. Sėkmės 😉

13 thoughts on “Pabėkime nuo lietuviškos žiemos.. – Seišeliai.. (su video)”
 1. Vaizdai nepadoriai gražūs :)))) Labai lengvai susiskaitė- lauksiu kitos dalies

 2. negaliu nepritart Arunai – labai smagiai skaitosi ir jau įdomu kas ten antroj dalyj. 🙂

  o ar iš jūsų kažkas šnekėjo portugališkai ar angliškai taip lengvai visur susišnekėjot?

 3. Labai lengvai skaitomas ir įdomus pasakojimas kuris priverčia su nekantrumu laukti antros dalies 🙂

 4. Bus ir antra dalis, ramiai tik :)) Angliškai susišnekėjom visur, kur tik reikėjo, nebuvo dėl to problemų jokių.

 5. O manęs jau Ryanair kainos nebedžiugina…, nors pigiau vis tiek niekur nėra 🙂
  Na, su autonuoma tai jums čia tikrai įdomūs dalykai dėjosi. Kas per „one way transfer“ ? Juk kai užsakinėji mašiną ir parašai, kad atsiimi kitoje vietoje, tai jau nuoma pabrangsta maždaug apie 30-40 eur. Man kartais atrodo, kad jie piktnaudžiauja tuo, jog vietoje jau nebegali jų paslaugų atsisakyti, nes bent jau dalis kainos būna sumokėta.

 6. Taip, dėl to ir siautėjom labiausiai, kad tas pabrangimas kainos užsakinėjant irgi buvo. Žodžiu, atsargiai reikia su tais nuomotojais, nes kai dirba žmonės, kurių požiūris toks, kad „ai, vistiek čia vienkartinis klientas, tai galima ir išdurt” tai ne į gerą. Kartais su tom „pigesnėm nuomom” taip ir gaunasi, kad bendroj sumoj sumoki praktiškai tą pat, kaip iš kokio Avis ar Hertz imdamas, tik kad dar prisitampai, laiką gaišti, o rezultatas šiaipsau.

 7. O per kur užsakinėjote? Gal čia tik portugalai tokie? Nes mes į Portugaliją važiavom su Madride nuomotom mašinom. O daugiau niekada nei Prancūzijoj, nei Italijoj, nei tuo labiau Vokietijoje tokių dalykų nepasitaikė.

 8. Autoeurope.eu, o pati nuoma buvo Goldcar. Tai jau tikrai, kad tinkamas pavadinimas, už mašiną galų gale sumokėjom kaip už auksą 🙂 Žodžiu, rekomenduoju privengt šitų aukselių, bo nelabai švariai veikia.

 9. Nuostabus pasakojimas, fantastiski vaizdeliai… 🙂
  Uzburta viso sito grozio jau planuoju kelione per Portugalija liepos 4- 15 dienomis. Kadangi kelioniu automobiliu srityje esu naujoke, tai galvoje sukasi begale klaustuku – kaip, kur, kada?..
  xvim, minejai savo pasakojimo pirmoje dalyje, kad galetum pasidalinti lankytinu vietu sarasiuku… ;))
  Taiva, labai labai graziai PRASAU 🙂 gal galetum pasidalinti savo keliones per Portugalija lankytinu vietu sarasiuku? 🙂

 10. Ranuella, kaip aš galėčiau atsakyt tokiam gražiai prašymui. 🙂 Parašyk asmeninę žinutę su savo pašto adresu, atsiųsiu.

 11. Laba diena 13 d. isvykstame, deliojames marsrutus, na ir labai sunku norisi tiek daug pamatyti, detaliai analizuojam jusu aprasymus. Gal galetumete pasidalinti ir su manimi 🙂 [email protected] aciu labai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *