Vasarą dažnai siejame su atostogomis, puikiu oru ir nuostabia nuotaika. Tai metų laikas, kai Lietuvoje oras suteikia puikias sąlygas smagiai leisti laiką gamtoje. Nors žmonės atostogų metu dažnai renkasi išvykas į užsienį, nereikia nuvertinti Lietuvos, kuri irgi turi ką pasiūlyti. Būtent apie tai čia ir pakalbėsime – kodėl Lietuva turėtų būti jūsų pasirinkimas atostogoms artėjančią vasarą. 

Nors Baltijos jūra negali pasigirti žydru vandeniu kaip Prancūzijos ar Italijos krantai, tačiau mes turime daugybę ežerų, kurie leidžia pasimėgauti išskirtine atmosfera. Lietuvoje nėra didžiulių kalnų, milijoninių miestų, tačiau tai nereiškia, kad čia negalima susikurti geriausių atostogų. Įspūdinga vasara Lietuvoje laukia kiekvieno, kuris pasiruošęs ir nusiteikęs pasinerti į neatrastas mažosios šalies vietoves. Skaitykite toliau ir susipažinkite su veiklomis, kurios padės susikurti išskirtines atostogas vasarą Lietuvoje.lietuva atostogoso

Pažintiniai takai  

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad Lietuva išsiskiria itin gražia gamta. Pažintiniai takai yra vienas iš būdų leidžiantis su gamta susipažinti iš arčiau. Tikriausiai net nenutuokiate, kad Lietuvoje yra daugiau nei 200 pažintinių takų ir 30 apžvalgos bokštų. Net neabejojame, kad ilgi pasivaikščiojimai jums suteiks įsimintinas emocijas. Ne tik pabendrausite su kartu keliaujančiais žmonėmis, bet ir pabūsite ramybėje, pasigrožėsite gamta bei turėsite puikią galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos takais. 

Pažintinių takų galima rasti visoje Lietuvoje, todėl visai nesvarbu, kuri šalies vieta jums yra patogi – susiraskite artimiausią pažintinį taką ir pradėkite aktyvų poilsį. Jeigu galimybės leidžia, neapsistokite ties artimiausiais pažintiniais takais. Nuvykite į tas Lietuvos vietas, kuriose dar niekada nebuvote arba lankotės labai retai – tai bus puiki galimybė pamatyti tas šalies vietas, apie kurias net nežinojote, kad egzistuoja.

Aktyvios pramogos  

Tikriausiai pastebėjote, kad Lietuvoje itin sparčiai populiarėja vandenlenčių  parkai. Juos galima rasti ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir mažesniuose, kas leidžia didžiajai Lietuvos gyventojų daliai susipažinti su šia sporto šaka. Vandenlenčių parkai itin daug dėmesio susilaukia vasaros metu, netgi organizuojamos įvairios stovyklos, kurių metu galima susipažinti su šia sporto šaka ir tuo pačiu sudalyvauti mėgėjų čempionatuose. Dar visai neseniai buvusi tik pramoga, dabar ši sporto šaka Lietuvoje organizuoja ir tarptautinius vandenlenčių čempionatus

Jeigu vandenlenčių sportas jūsų netraukia, vasarą puikus metas susipažinti su kitomis vandens sporto šakomis. Būriavimas gali būti viena iš tų sporto šakų, kuriai artėjančią vasarą galite skirti dėmesio. Pasilikę atostogauti Lietuvoje ne tik išmoksite naujų įgūdžių, bet gal ir atrasite naują aistrą sportui. Trakuose daug dėmesio skiriama irklavimui – tai dar viena sporto šaka, kuri tinka ir mėgėjams. 

Pažintis su mažaisiais miesteliais  

Didžiuosius miestus Lietuvoje visi gerai žinomi, o didžioji dauguma jų netgi yra visų ir aplankyta. Tačiau ar kada susimąstėte apie mažuosius miestelius ir jų pažinimą? Kiekvienas kaimas ar mažas miestelis turi savo istoriją – čia galima rasti itin senų pastatų, dar dabar veikiančių turgaviečių bei autentiškų restoranų. Nuvykę į užsienį dažnai žavimės mažais miesteliais, jų kultūra, tačiau visai nepagalvojame, kad visa tai turime čia, savoje šalyje. 

Tarp žaviausių Lietuvos kaimų ir miestelių galima rasti tokias vietas kaip Grabijolai, Dreverna, Židikai, Vilkija, Tytuvėnai ir kita. Dauguma miestelių turi kažką išskirtinio – vienuolynus, bažnyčias, paminklus garsiems Lietuvos piliečiams. Šių miestelių aplankymas suteiks galimybę ne tik pamatyti kažką naujo, bet tuo pačiu ir praplėsti Lietuvos istorijos žinias.

One thought on “Lietuva: kodėl čia turėtų būti jūsų atostogos vasarą 2023”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *