Veiksmas vyko 2007 07 28-29 dienomis. Maršrutas: Šiauliai-Rėkyva- Sidariai- Šiaulėnai-Šaukotas-Šiluva-Tytuvėnai-Kiaunoriai-Padubysys(Bazilionai)-Bubiai-Aukštelkė-Šiauliai.

I-ą dieną startas 10:00 val. finišas 20:50 val. Įveikta apie 70 km.
II-ą dieną startas 8:00 val. finišas 18:00 val. Įveikta apie 55 km.

Trumpas aprašas:
Pervažiavęs per Tyrulių botaninį zoologinį draustinį ir Tyrulių miestelį, suku į dešinę į platų vieškelį, vedantį link Tytuvėnų ir privažiavęs Sidarių kaimą tikiuosi rasti seną kaimo bažnytėlę (žemėlapio duomenys). Randu seną, žolėmis apaugusią su autentiškais mediniais arkiniais vartais, dviejų kupolų, medinę cerkvę. Padarau keletą foto, pasidairau, pamąstau minorinėmis natelėmis ir grįžęs per Sidarių kaimą suku į dešinę, link Šiaulėnų.
Pusę keturių privažiuoju Šiaulėnus. Sėdu pietauti, vietiniame bariuke, tai yra žirniai su spirgučiais (labai skanūs) ir žinoma, šalto alaus bokalas – energijos šaltinis ;). Prie kaimyninio stalelio sėdi vietinis vienakojis vargeta ir klausia einančio pro šalį, kur gi tas eina? Išgirdęs, kad apsikirpti tarė jam „ateik, lazda apdaužysiu ir nubyrės šiaudai, sutaupysi”…arba kitoje kelionėlėje vargeta sako savo bendrui „aš jau nebenoriu gerti (degtienės, žinoma), ale, kad rankelė pati tieses”…negaliu atsistebėti, kad ir suvargusių, bet mūsų, Lietuvos, žmogelių sąmoju, sarkazmu, autoironija, šmaikštumu… Miestelyje graži bažnyčia ir Šemetų mauzoliejinė koplytėlė su autentiškomis medinėmis, masyviomis durimis, ir rankena.
Iš Šiaulėnų važiuoju link Lenartuvos kaimo ir įvažiuoju į Tytuvėnų regioninio parko Gomertos kraštovaizdžio draustinį. Besigrožėdamas nuostabia gamta, raižydamas minkštais ir šlapiais miško bei lauko keliukais ir beveik bekelėmis, aplankęs Gomertos ežerą, gerokai paklaidžiojęs ir pavargęs, privažiuoju Šaukoto miestelį… turėjau iš miško išlysti ties Šilluva…gerokai pagrybavau 😉
Nakvynė buvo planuota prie Tytuvėnų prie Bridvaišio ežero, bet laiko ir jėgos limitui pasibaigus, stojau tuoj už Šiluvos šalia kelio link Tytuvėnų, šviežiai įrengtoje poilsio aikštelėje su stogeliu ir, kaip tikras bomžas, net ant pačio stalo įsitaisau nakvynės guolį :).
Aštuntą valandą ryto, apie vieną kilometrą grįžtu atgal į Šiluvą, apžiūrėti garsenybių. Bažnyčia, kaip bažnyčia, bet koplyčia įspudinga savo dydžiu, grožiu, kiemeliu…didingas statinys.Prie išvažiavimo link Tytuvėnų, dešinėje pusėje, paminklas tremtiniams. Už jo stovi du mediniai pastatai kuriuose buvo kalinami ir kankinami kitaminčiai.
Dešimtą valandą, aš jau Tytuvėnuose. Reto grožio, apsuptas pušynų ir ežerų, labai grąžiai sutvarkytas su įspudingu bažnyčios ir vienuolyno architektūriniu ansambliu, cerkve ir kitais skulptūriniais akcentais, miestelis.
Nuo Tytuvėnų suku link namų ir pakeliui dar apveiziu Kiaunorių dvarą, ąžuolą, bažnyčią, Pašiaušės nepriklausomybės paminklą, Dengtilčio vandens malūną ir per Bazilionus, Bubius, Aukštelkę, šeštą valandą vakare, aš vėl pas savo babulytę. Taigi.

Eugenijus Šiurkus
[email protected]

5 thoughts on “Lietuva: Į Šiluvą ir Tytuvėnus dviračiu”
 1. Gundantis pasakojimas. Įdomu. Puslapis keliautojams, tai gal kiek detaliau norėtųsi apie maršrutą ir kainas, bet turbūt galima ir pačiam susirasti.

 2. Tikrai įdomu ir tikrai norėtųsi plačiau apie pačią kelionę. Labai mažai atsiliepimų esu skaitęs apie Kanadą. O tokia didelė šalis. Negi tiek mažai lietuvių po ją yra keliavę?

 3. Malonu, kad sudomino.
  Keliavau ten pas savo gimines, todėl jaučaiusi labai saugiai ir mačiau ne turistinš Kanadą, bet žmogiškąją. Pamačiau fermerių gyvenimą, kuom paprasti gyventojai kvepuoja. Labai jie atviri, ypač provincijoje. Su bet kuo kalbėtis pradeda ir domėtis. Didmiesčiuose kitaip.
  Sunku siūlyti kažką kelionei, nes nežinau, kaip būtų geriau, Kokie viešbučiai ar panašiai. Manau geriausia ten būtų keliauti mašina ir palapinėmis, arba apsistoti moteliuose ar B&B. Ir grožėtis gamta, bendrauti su žmonėmis. Čia ir yra kaifas.
  Tikrai linkiu ten nukeliauti.

 4. Kanada tikrai labai grazi salis ir zmones labai atviri ir draugiski. Verta aplankyti!
  Tik Kanada susikirstyta ne i valstijas, bet i 10 provinciju, is kuriu viena yra Ontario, ir 3 teritorijas.

 5. Teisingai. Tiesios žodį „province” verčiau valstija, kaip amerikoje. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *