Tikriausiai kiekvienas turime draugų, pažįstamų, giminių Anglijoje. Londonas beveik kaip Mažoji Lietuva. Taigi vieną savaitgalį susiruošėme ir mes aplankyti savo senai matytus draugus Londone. „Pagavom” pigius Raynayr skrydžius už 120 lt žmogui į abi puses (pigiau grybo) ir pirmyn. Nakvyne aišku rūpintis nereikia. 🙂

Londonas mus pasitinka lietumi, na juk čia Anglija, nėra ko stebėtis ir tikėtis saulėtų dienų. Atvykome labai vėlai vakare, iki draugų važiavome, daugybėje filmų matytų: dviaukščiais raudonais autobusais. Londonas tarsi pasaulio katilas, labai daug įvarių, skirtingų rasių žmonių, eidamas girdi daug skirtingų kalbų, aišku lietuvių, lenkų kalbos buvo girdimos dažniausiai. (Pagal atliktus tyrimus antra kalba Anglijoje yra lenkų, trečia lietuvių – neblogas pasiekimas).

1 diena Londonas

Pabudome labai anksti, nes nekantraujame susipažinti su lietuvių meka – Londonu. Už lango pliaupia lietus, bet jis nenumuša noro pažinti miesto. „Apsiginklavę” skėčiais einame iki metro stotelės. Aišku pirma mūsų lankytina vieta, tai Londono veidas ir širdis – Big Benas, šalia yra Londono akis, parlamento rūmai.

VALIO pagaliau ir aš turiu, kaip dauguma lietuvių, nuotrauką prie Big Beno ir Londono akies 🙂

Vėl į metro, važiavome prie Bokštų tilto (Tower Bridge), įspūdingas reginys,

netoliese yra Tauerio pilis, nuo kurios ir prasidėjo visa Anglijos istorija.

Draugė labai norėjo parodyti universitetą, kuriame mokinasi, na manęs nežavėjo ta mintis, pagalvojau, juk yra daugiau vietų kurias privalau pamatyti, negu universitetus, na bet jeigu taip nori, taik ok, juk čia gidė ji.Na,bet kai atvažiavome, likau sužavėta, tai viena įsismintiniausių vietų Londone

, toliau paėjus ir įkopus į kalną atsiveria puiki panorma, kurioje matosi dangoraižiai moderniajame rajone.

Aš beveik visa šlapia, lietus, rūkas, dulksna, bet mes to nejaučiame, nes gėrėmis nuostabiais vaizdais.

2 diena Londonas

Vėl keliamės labai anksti, nėra laiko gulinėti lovoje, juk draugė sudarė maršrutą, ką privalome pamatyti, taigi vėl pėdiname į metro stotelę. Pirmas šios dienos lankytinas objektas – gamtos istorijos muziejus. Skamba gal nuobodžiai, bet muziejus tai super, labai įspūdingas, plius dar nemokamas įėjimas. Savaitgaliais į muziejų kilometrinės eilės. Pats muziejaus pastatas taip pat gan įspūdingas, muziejaus pradžioje pamatėme salę, kuri panaši į filmo „Naktis muziejuje”, nes ten stūkso didžiulis dinozauro skeletas.

Buvo labai įdomu pamatyti dinozaurų skeletų, ivairių išnykusių gyvūnų maketus. Buvome labai nustebinti, kad tokias įdomybes žmones gali pažiūrėti nemokamai.

Iš muziejaus vėl į metro( beveik puse laiko praleidome būtent metro). Pasivaikščiojimas Londono gatvėmis, minios žmonių, visi skuba, bėga, na labai jaučiasi, kad Londone gyvena apie 8 milijonus žmonių. Pačiame mieste jautiesi kaip silkė statinėje 🙂 Bet taip pat jauti, kad gyvenimas niekada čia nesustoja, kad čia gyvendamas visada atrasi ką veikti, ir kad čia niekada nebus nuobodu, bet minusas tame, kad nuo minios žmonių, nuo to bėgimo labai pavargsti.

Kelionę pratęsiame vaikčiodami parku prie Karalienės rūmų, dėl karalienes rūmų, galvojau bus įspūdingesni, bet gal čia mano akys jau išlepusios.

Aišku sutikome ir mes parke voveraičių, kaip gi be jų.

Ką gi atėjo laikas truputį paragauti Anglijos, užsukome į Anglišką pabą, paragauti fish and chips ir pagurkšnoti Angliško alaus. Pabai Anglijoje yra jų kultūros dalis, galime sakyti anglai pabuose beveik gyvena, žmonės čia susitinka beveik kiekvieną dieną, po darbo, geria alų, bendrauja, tai manau jei nepabuvai angliškame pabe, tai nebuvai Anglijoje visai :). Išragavome įvairaus alaus, nuo saldaus iki Ginneso, na bet saldus alus ne mūsų gomuriui, bet Ginesso alus Anglijoje fantastiškas, fish and chips užskaitome, nors ir nesu greito ir riebaluose virto maisto gerbėja.

3 diena Kembridžas

Vienas mano draugas anglas pasakė, kad Londonas ne Anglija, jeigu nori pamatyti tikrą Angliją nuvažiuok toliau nuo Londono. Ką gi mes taip ir padarėme, nusipirkome autobuso bilietus po 10 svarų i abi puses iki Kebridžo. Valanda kelio ir mes jau čia Kembridže, trumpam pabėgome nuo londoniško šurmulio. Miestas garsėja senas tradicijas turinčiu Kembridžo universitetu (įkurtas XIII a.). Romaniško stiliaus bažnyčia (XII a.), vėlyvosios gotikos Karališkosios kolegijos (Kings College) koplyčia (XV–XVI a.), Šv. Marijos bažnyčia (XV–XVII a.), daug klasicizmo stiliaus pastatų (XVII–XVIII a.), neogotikos ir neoklasicizmo (XIX a.). Labiausia paliko įspūdi Kings College, įspūdingas reginys akimis.

Taip pat labai daug tiltų tiltelių, pro kuriuos plukdina daug laivelių, o irkluotojai daugiausia yra studentai, na juk čia neveltui studentų miestas, bet deja mes nespėjome paplaukioti, nes laikas buvo ribotas.

Kembridžas labai jaukus miestas, su savotiška angliška arhitektūra, jeigu turėsite galimybę būtinai čia atvažiuokite, nenusivilsite. Po ilgo ir smagaus pasivaikščiojimo kaip tikri anglai užsukome į pabą pagurkšnoti alučio, iki šiol angliško alaus skonį prisimenu, net seiles ištįsta prisiminus.

Štai ir baigėsi mūsų trumpa viešnagė Anglijoje, nemažai pamatėme per tas kelias dienas, bet praleidome šopingą, bet dėl to nagų negriaužiu, juk neto čia mes važiavome. Todėl visiems rekomenduoju apsilankyti čia, pajausti tą londonišką šurmulį, pasigrožėti angliška arhitektūra, tuo pačiu aplankysite gimines, draugus, manau jie labai apsidžiaugs sulaukę artimųjų iš Lietuvos

7 thoughts on “Jungtinė Karalystė: Savaitgalis Europos sostinėje – Londone, užsukant į Kembridžą”
 1. Šaunuolis. Pirma kelionė autostopu ir šitiek dienų ir kilometrų. Dar pėsčiomis daug įveikta. Svarbiausia neužmiršti savo svajonių ir optimizmo. Esu miegojęs tokioje palapinėje per liūtį sėdint, po to džiovinau prie laužo. Viešbutyje laukti liūties pabaigos lengviau, gali žiūrėti TV. Automobilyje gali klausytis muzikos neperšlampant. Atsimenu forume buvo ašaromis aplaistyta autostopininko kelionė. Sėkmės.

 2. Paskaiciau pradzia…ir visos eilutes atitinka dabartine mano busena.. Beliko tik ryztis..ir pabegti man is uzburto rato.. Saunuolis, net pavydu siek tiek. 🙂

 3. Na ka pritariu kolegoms,tikrai saunuolis ir palinkesiu ka si kelione nebutu paskutine,kaip ir aplankyta salis 😉

 4. O aš būsiu ,,bloga teta” ir pasidalinsiu savo abejonėmis 🙂
  Tai kur gi tos nuotraukos? Be jų kažkaip tas tikrai įdomus pasakojimas man panašus į fantazijos vaisių. Tikrai nesupyk, nes jei tai tikrai viskas buvo – gali rašyti knygą, bet man labai daug klausimų iškilo.
  ,,Ėjau pėsčiomis dvi dienas iki ledyno 87 km” , su 20 kg. kuprine ir dar taip suprantu pastoviai sustojant fotografuoti, o po to tiek pat atgal, ir tik per 4 dienas ir dar su pūslėmis ant kojų? Net ir traukiniu važiuojant – kol susirandi stotį, kol sulauki išvykimo – juk čia ne metro, kas 5 min nevažiuoja? Ką reiškia pasakymas ,,Lenkijoje užsukau į Varšuvą, miestas patiko, apsilankiau keliuose muziejuose, ypač patiko technikos muziejus”? Juk vien tam technikos muziejui reikia pusės dienos. O jei dar 2 savaites praleidai Zell am see – kažkaip į 2 mėn. laiko rėmus tie nuotykiai man netelpa, bet skaityti buvo įdomu 🙂

 5. O aš būsiu ,,bloga teta” ir pasidalinsiu savo abejonėmis 🙂
  Tai kur gi tos nuotraukos? Be jų kažkaip tas tikrai įdomus pasakojimas man panašus į fantazijos vaisių. Tikrai nesupyk, nes jei tai tikrai viskas buvo – gali rašyti knygą, bet man labai daug klausimų iškilo.
  ,,Ėjau pėsčiomis dvi dienas iki ledyno 87 km” , su 20 kg. kuprine ir dar taip suprantu pastoviai sustojant fotografuoti, o po to tiek pat atgal, ir tik per 4 dienas ir dar su pūslėmis ant kojų? Net ir traukiniu važiuojant – kol susirandi stotį, kol sulauki išvykimo – juk čia ne metro, kas 5 min nevažiuoja? Ką reiškia pasakymas ,,Lenkijoje užsukau į Varšuvą, miestas patiko, apsilankiau keliuose muziejuose, ypač patiko technikos muziejus”? Juk vien tam technikos muziejui reikia pusės dienos. O jei dar 2 savaites praleidai Zell am see – kažkaip į 2 mėn. laiko rėmus tie nuotykiai man netelpa, bet skaityti buvo įdomu 🙂

 6. Aš irgi šį pasakojimą skaičiau kaip įdomią pasaką:)Nesiimu spręsti ar tai fantazija,ar tiesa.Buvau vasarą Zell am see,iki Pasterzee ledyno važiavau su mašina.Kiek pamenu 87km ten nėra,berods apie 50 km.Bet gal kokiu kitu keliu ėjai,ne Grossglocknerio?

 7. teisigai zakai 53.8 km

  Zell am See
  Austrija
  2,6 km / 4 min
  Važiuokite B107 link Grossglockner Hochalpenstr. Kärnten
  43,0 km / 47 min
  850 m
  2,7 km
  290 m
  39,1 km
  28 m
  8,2 km / 13 min
  Pastercės ledynas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *