Kad ir kaip keistai tai skambėtų, šis krioklys šniokščia ne už dyką. Mokestis, tik 1.5 svaro, bet vistiek – kas čia per lupikavimas? Už natūralų gamtos kūrinį? Jei Islandijoje už kiekvieną krioklį tektų mokėti, seniai turistai būtų susibankrutavę, o šallies ekonominis lygis neregetai pakilęs. Nors pažiūrejus į žemelapį krioklys atrodo vidury miškų ir toli nuo bet kokios civilizacijos, atvykus supranti, kad Anglijoje žmogaus nepaliestos gamtos ieškoti neverta. Tuojau pat pasitinka išsivysčiusios vakarų šalies atributai: erdvi automobiliu aikštelė (už kurią be abejo reikia susimokėti), bilietams įsigyti skirtas langelis bei būdelė su uolia bilietų tikrintoja. Link krioklio savaime suprantama nugrįsti tvarkingi takeliai bei pastatytos apsauginės sienelės. Teveliai patogiai gali pasiekti tikslą su mažyliais vežimėliuose, komfortabiliai grožėdamiesi mišku, bei laukine gamta… Taip pat prašau atkreipti dėmesį į darbo valandas, kurios yra nuo 10.00 iki 17.00. Vėliau praėjimas uždaromas. Tikriausiai labai norint galima kabarotis per tvorą, bet čia jau įstatymų pažeidimas. Civilizacija tęsiasi ir pasiekus krioklį. Čia yra dvi apžvalgos aikštelės: viena apačioje, o kita ant krioklio viršaus. Taigi gamtos stebuklą galima apžiūrėti įvairiausiais rakursais.
Na bet vistiek leiskite paklausti, kas čia per keista Anglijos mada visur grįsti takelius, vielom tverti miškus bei ežerus, dėti draudimus žengti ant žoles, lįsti i vandenį ir grybauti? O tai kur galima pasidziaugti laukine gamta? Dabar iki pilnos laimės dar ir krioklį apmokęstino.

Truputėlį pabumbėjusi, tęsiu pasakojimą optimistiškesne gaida. Noriu išreikšti nuoširdų susižavejimą šia vandens purslais trykštančia kaskada. Nors 21 metras neatrodo daug, vis dėl to šis krioklys laikomas vienu aukščiausių bei įspūdingiausių Anglijoje. Reikia nepamiršti, kad čia tų krioklių nėra taip jau gausu. O būtent šis yra ypač liaupsinamas. Statūs slenkščiai susiformavo iš vulkaninės kilmės uolienų, prieš milijonus metų, išsiliejus magmai. Beje žodis ‘force‘ yra kilęs iš vikingų kalbos ir reiškia ‘krioklį‘. Taigi pavadinimas ‘High force‘ reiškia ne ką nors kitą, kaip ‘aukštą krioklį‘.
Šį aukštą krioklį rasite netoli Middleton–in–Teeside (Durham county). Kelionė nuo Londono automobiliu užtrunka apie 4 – 5 valandas. Gamtos grožybę visai nesunku pasiekti, ant kiekvieno kampo pristatyta ženklų bei nukreipimų. Artimiausia traukinių stotis – Darlington, autobusų stotelė – Forest in Teesdale.
Taip pat šiame regione apstu pilių bei kitų įdomybių. Netoliese stūkso Barnard Castle bei Raby Castle. Tolėliau aptiksite Adriano sieną, Bambourgh Castle bei Alnwick Castle (kur nufilmuotas Harris Poterris).

Kai pagalvoji, tai tiek jau to tas vieno svaro mokęstis… Gamta išties nuostabi kūreja, o meną reikia kartais paremti.

www.dolcevitabylaura.blogspot.com

4 thoughts on “Jungtinė Karalystė: High force waterfall krioklys (Durham county, UK)”
 1. Reziume- gera kelionė- daug įspūdžių. Ir tikrai žavi princesiška pilis. Kaip supratau prie Hohenswangau nevaikščiojot, bet tiek to.
  Joo, tokios triukšmingos Konstanzos neteko mums matyt.

  O kai perskaičiau apie aplietus šortus, tai susipergyvenau, bet kai paaiškėjo, kad čia ne tie įžymieji, tai net atlėgo :):)

 2. Lankytini objektai kelionės pabaigoje yra truputį nesusipratimas, nes smegeninė nuo įspūdžių atbukusi ir nebenori virškinti, todėl ir pralekiama viskas „dėl pliusiuko”.

  Konstanzos reikėtų video idėti, dėl pilno vaizdo.

  O šortai dar šiemet išeis į trąsą, Leba laukia, jei foto gausis, nes aparatas Lenkijoj numiro.

 3. Didelė ir puiki kelionė. Informacijos daugiau negu pakankamai.
  Matau Apuokui kelionės irgi tapo narkotikų .Vieną kartą pabandė ir vėl norisi .Net išvažiavęs jau galvoji kur keliauti kitą kartą.O grįžus namo prasideda charakteringos „lomkės”-sindromas, tiems kas pajuto kelionių skonį.Norisi vėl ir vėl.
  .

 4. Šauni kelionė, šaunus pasakojimas – su malonumu perskaičiau visas dalis. Ačiū už smulkmenas, tikiuosi pasinaudoti planuodama savo keliones, nes ta „keliavimo manija” irgi apėmusi visą šeimyną 🙂
  Sėkmės kitose kelionėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *