Šį sezoną slidinėjimui pasirinkome Vialattea – slidinėjimo kurortų Italijos ir Prancūzijos pasienyje tinklą netoli Turino. Vialattea giriasi keturiais šimtais kilometrų trasų (96 km lengvų, 220 km vidutinių ir 84 km sudėtingų), išsidėsčiusių 1350 – 2823 metrų aukštyje, ir jaukiais kurortiniais miesteliais Italijoje: Sestriere, Sauze d‘Olux, Cesana, Sansicario, Claviere, Pragelato; bei Montgenevre Prancūzijoje.

Iš Vilniaus išskridome trečiadienio vakarą Ryanair avialinijomis į Bergamo oro uostą šalia Milano. Buvome iš anksto išsinuomoję automobilį. Apie pusę vienuoliktos jau važiavome į internetu per booking.com užsisakytą viešbutį netoli autostrados Bresso miestelyje.

Išsimiegoję ir sočiai papusryčiavę, ketvirtadienį išvykome į kalnus. Per maždaug dvi valandas mokama autostrada pasiekėme Sauze D‘Oulx – vieną iš Vialattea kurortinių miestelių, įsikūrusį pusantro kilometro aukštyje. Čia susiradome savo per booking.com užsisakytą viešbutį miestelio centre, įsikūrėme, pasiėmėme internetu išsinuomotas slides ir nuo pietų pradėjome slidinėti.

Slidinėjimas Sauze D‘Oulx – nuostabus. Trasos puikios, žmonių nedaug, vaizdai nuostabūs, trasose gausu užeigų, galima rasti ir smagių off piste vietelių. Po slidinėjimo inventorių palikome nuomos punkte (šalia trasų) ir beveik lengvu žingsneliu, kupini įspūdžių bei pakeliui aplankę vietinį pub‘ą (kurių Sauze yra daug, nes kurortas labai mėgstamas britų turistų) paržingsniavome namo ir kritome kaip negyvi.

Kitai dienai numatėme Sestriere. Į ją keliavome keltuvais iš Sauze. Du pakilimai keltuvu, vienas nusileidimas slidėmis, dar keli pakilimai ir mes jau Sestriere. Miestelis, priešingai nei senovinis Sauze, naujas ir modernus, daugelis statinių statyti Turino 2006 m. olimpiadai. Trasos ir čia puikios. Slėnis platus, visą dieną saulėtas, trasų įvairovė didelė, žmonės pasiskirstę taip, kad ilgos eilės prie keltuvų nesusidaro.

Užsikeliame į aukščiausią kalniuką, kur stovimas keltuvas tempia į šešiasdešimties laipsnių statumo šlaitą, papietaujame smagioje kavinėje ir vakarop keltuvais grįžtame į Sauze.

Čia vienoje iš modernesnių angliškų kavinių happy hour – beveik trys litrai alaus už dešimt eurų. Vėl anksti einame miegoti.

Trečioji diena skirta San Sicario. Vėl iš Sauze ten keliaujame keltuvais. Kadangi šeštadienis, San Sicario žmonių daugokai.

Ilgai čia neužsibūname, pasimėgaujame olimpine trasa ir grįžtame į Sauze pusę. Čia išmėginame off piste keliukus per miškelius.

Jų daug ir įvairaus sudėtingumo. Pietaujame užeigoje ant trasų.

Tiesa, iš pirmosios, kurioje stabtelėjome ir prisidėjome pilną padėklą itališkų skanėstų, teko išeiti nukabinus nosį – negalima atsiskaityti kortele. Orso Bianco viename iš didesnių keltuvų susikirtimo taškų esančiose kavinėse galima mokėti ir kortele. Pasiteiraukite iš anksto, jei neturėsite grynųjų, kad netektų gurgiančiu pilvu čiuožti ieškoti kitos užeigos. Vakare po off piste jėgų užtenka apsilankyti tik Carrefour miestelio centre ir viskas.

Ketvirtoji slidinėjimo diena prasideda kelione automobiliu iki Cesana.

Per maždaug dvidešimt minučių automobiliu pasiekiame Montiluna keltuvus, kuriais galima nusikelti į prancūziškąją Vialattea dalį – Montgenevre trasas. Įdomu pakeisti aplinką: visos nuorodos, užrašai nebe italų-anglų, o tik prancūzų kalbomis, aplinkui nebe tiek daug angliškai kalbančių slidininkų (Sestriere ir Sauze labai pamėgti anglakalbių), čia daugiausiai vien prancūzai (beje, visoje Vialattea neteko sutikti nei vieno lenko ar lietuvio, kurių kituose Italijos slidinėjimo kurortuose pasitaiko neretai). Kalnai ir čia puikūs, ypač viršutinė kalnų dalis į pietus nuo Montgenevre miestelio, kuri patenkins ir profesionalaus off pistininko poreikius. Apkeliavę ratu trasas prieš laikrodžio rodyklę per Claviere ir Montgenevre grįžtame į Cesana, iš kur automobiliu atgal į Sauze.

Vakare grąžiname slides, aplankome jaukią piceriją Chica Loca (skanu). Pailsime ir ryte po pusryčių pajudame link oro uosto. Į Vilnių grįžtame pirmadienio vakarą.

P.S. Savarankiškai planuojantiems slidinėjimo kelionę į Italiją pravers šios nuorodos:

Slidinėjimo kurortui išsirinkti – www.skiresort.info;
Skrydžiams – Ryanair, Wizzair;
Nakvynei – Booking.com;
Automobilio nuomai -Rentalcars.com, Sicilybycar.it;
Maršrutui susiplanuoti, kelių mokesčiams susižinoti – viamichelin.com, maps.google.com;

Jei apsistosite Sauze D’Oulx ir norėsite slidžių nuomos punkto šalia keltuvo su galimybe per naktį nemokamai palikti slides, rinkitės Eydallin.

Jei norėsite išsiaiškinti Vialattea slidinėjimo bilietų kainas, ištyrinėti trasų žemėlapius ir daugiau sužinoti apie šią puikią vietą slidinėjimui, kur viskas kompaktiška, pritaikyta įvairaus lygio slidininkams, patogu, jauku ir gražu, spauskite čia.

Jei norėsite išsamesnės informacijos ar detalesnių patarimų, rašykite komentaruose arba čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *