Sveiki, tai pirmas mano pasakojimas pas mytrips.lt 🙂 Mano tikslas – informacija Jums, todėl bus daugiau faktų, nei lyrinių tekstų 🙂

Venecija mano kelionių svajonėse buvo jau gana ilgai. Kadangi labai norėsi atostogų ir turėjome tik laisvas kelias savaitės dienas, o bilietai pasitaikė pigūs – susiruošėme į Italiją, bet apie viską išsamiai ir nuo pradžių. Pasakojime pasistengsiu suteikti daugiau informacijos Jums, o ne įspūdžių, kadangi jie visada lieka mums širdyse. Linkiu tai patirti ir Jums patiems!

Skrydis: Vilnius – Milanas (Bergamo).
Avialinijos: Wizz Air
Kaina skrydžio (pirmyn-atgal/1asm.): apie 150lt (su Wizz Air discount kortele gavosi dar nuolaida) + pirkome kelionę autobusu iki Milano – patariame NEPIRKTI, o nusipirkti atvykus vietoje, mums būtų išėję pigiau.

Atvykome į Milano Bergamo oro uostą dieną. Iki Milano ~45km., kelionė autobusu trunka apie 1h., kaina 5 eur. (pasitikrinti galite autobusų puslapiuose: Teravision, Orioshuttle, Autostradale). Kadangi pirmas dienas buvome Milane (pasakojimas apie tai bus atskirai), tad kelionė į Veneciją prasidėjo iš Milano.

Kaip ir kada vykti iš Milano į Veneciją?

Keliavome traukiniais. Kadangi mes viešėjome Italijoje 2015 02 mėn ir tuo metu vyko Venecijos karnavalas, tai traukinių bilietai buvo 2 už 1 kainą!!! Galima pirkti internetu ir pažiūrėkite kokios vyksta akcijos: http://www.trenitalia.com/tcom-en . Stotelės: Milano Centrale – Venecija S.Lucia. Kaina: ~37eur. /žmogui į vieną pusę.

Italija, šiluma, ramybė, tikėjomės ir gero oro, tačiau… Mus pasitiko balti laukai, tad jeigu vyksite tokiu metų laikų – neapsigaukite su labai plona apranga, pasiimkite ką nors ir šiltesnio.

Kur apsistoti Venecijoje? Nakvoti Venecijoje ar važiuoti tik 1 dienai?

Venecijoje mes buvome 2 dienas (1 naktis). Tai buvo Venecijos karnavalo laikas, tačiau nakvynę per Airbnb sistemą išsirinkome ir užsisakėme iš vakaro, vietų tikrai radome, o gyvenome prie pat Šv. Marko aikštės!!!! Nuostabus kambarys tikrai ilgam paliks atsiminimą, tad siūlyčiau nepataupyti vienos nakties nuotykiui ir pasilikti Venecijoje. Šeimininkė kalba ir rusiškai, tačiau puikiai susikalbėjome angliškai, gavome pusryčius ir buvome tikrai laimingi.
Kambario kodas Airbnb.com: 1896847 (Heart of Venice. San Marco Central! )
Kaina: mokėjome apie 80 eur.
Jei keliaujate pirmą kartą, registruokitės su šia nuoroda (Registracija) ir gausite $25 nuolaidą, tai nakvynė Jums kainuos dar pigiau!!! O atsiminimai – neįkainojamas dalykas, galima vėliau papasakoti ir draugams ir vaikams ir anūkams:)

Ką pirkti atsiminimui, lauktuvėms Venecijoje?

Pagrindinės lauktuvės iš Venecijos – kaukės ir Murano stiklo gaminiai. Rasite įvairiausių parduotuvėlių su suvenyrais. Žinoma pirmiausia pirkite SAU, o tada jau kitiems. Kadangi mes keliavome su rankiniu bagažu, tai parsivežėme tik vieną popierinę kaukę (kelionę atlaikė puikiai), vieną nertą kaukę, o artimiesiems kaukytes-magnetukus ant šaldytuvų.
Kainos: jeigu norite kokybės ir rankų darbo – pirkite parduotuvėse, o ne lauko kioskeliuose. Ten rasite kaukes iš Kinijos. Mes pirkome specializuotoje parduotuvėje, tačiau ne rankų darbo o paprastesnes, o mokėjome už popierinę apie 12eur., už nertą apie 7 eur., už magnetukus apie 1eur/vnt.
Murano stiklo gaminių aš pati neradau ką galėčiau nešioti ir ką mano artimieji galėtų nešioti, tad statulėlių ar pakabukų nepirkome, tačiau apsižvalgykit, gal Jums kas tiks:)

Taip pat rasite ir prabangių parduotuvių – Chanel, Guess ir pan., pažiūrėti tikrai gražu ir verta.

Transportas Venecijoje, vandens taksi?

Venecijoje keliavome pėsčiomis, taip pat turėjome programėlę telefone su žemėlapiu (Maps With Me), tad tikrai nepasiklydome.
Keleivinis keltas (vaporetto) – kaina apie 7 eur. (gali plaukti Didžiuoju kanalu).
Venecijos vandens taksi – brangokas, todėl jeigu reikės naudotis – paklauskite kiek kainuos iš anksto.

Pasiplaukiojimas gondolomis

Romantiškai skamba, ar ne? Tačiau tai nėra neįmanoma. Plaukiojimas (apie 40min.) kainuoja 80-100eur, galima sėdėti netgi 6-se, tad susirandat dar kelis norinčius ir šokat į gondolą. Keli faktai:

Gondolierius – vyras (po ilgų metų yra netgi priimta ir moteris), pagal senus ir svarbius kriterijus atrinktas gondolos vairininkas. Gali Jums papasakoti slaptų istorijų apie Veneciją.
Vardas – kiekviena gondola turi savo vardą.
Gondolierių numeris – ribotas.
Irklavimas – gondola irkluojama tik vienu irklu. Jie mintinai žino visus vingius ir vairuoja fantastiškai!!!
Spalva – nuo 16a. nudažytos juodai, kad nerodyti prabangos.
Bučinys – plaukiant su antrąja puse, būtina pasibučiuoti po kiekvienu tiltu 🙂

Venecijos karnavalas

Sekantis karnavalas: 2016 01 23 – 2016 02 09, tad skaityti ir domėtis galite jau pradėti (http://www.carnevale.venezia.it/en/)

Ką dar pamatyti būnant Venecijoje?

Plaukite į salas – Murano, Burano, Torcelo (Torcello), San Mikelės (San Michele). Sako, kad tikrai nepaprastas grožis (mes nespėjome aplankyti, bet kitą kartą – būtinai!). Keltai į salas – kas pusė valandos!

Aplankykite bažnyčias, tiltus, San Marco aikštę, mažas gatveles, paskanakite picų, užkandėlių, saldumynų. Neskubėkite, o mėgaukitės!

Išvykimas iš Venecijos

Išvykome traukiniu. Stotyje nusipirkome bilietus (automate), tačiau juos dar reikėjo atsižymėti tokiame aparate, tad jeigu ką, nepamirškite to padaryti 🙂

Iš Venecijos išlekėme į Veroną, kur, mūsų nuostabai, vėl mūsų laukė Veronos karnavalas!!! Apie ją – kitame pasakojime.

Gerų įspūdžių! Tikiuosi komentarai bus naudingi:)

5 thoughts on “Italija: Kelionė į Veneciją, Venecijos karnavalas”
 1. ,, Keista, kaip tokio prekiautojo ten nepastebi policija..” – pas juos tai nėra draudžiama, tas naminukės pardavinėjimas skaitosi, kaip smulkus verslas ir valstybė tai skatina.
  Gailiuosi, kad kažkada patingėjome mes Kotore į tą kalną lipti – vaizdai tikrai verti to vargo ir šiaip gera kelionė – Balkanuose visada gerai. Tik reikia jums gero fotoaparato 🙂

 2. Aha. Net keista, kad foto kokybė tokia prasta.

  Važiavote beveik tuo pačiu maršrutu kaip mes šiemet. Man dviejų savaičių tokiai kelionei pasirodė gerokai per mažai. Tiesa, mes „davarėm” iki Venecijos. Anyway, kai pusę atostogų praleidi automobilyje, kažkaip….. ne tas.

 3. Foto tikrai norisi geresniu, juolab, kad vaizdai ten fantastiški .

  Čanj mes irgi buvome apsistoję, tik po patį miestelį taip ir nepavaikščiojom, vis kitur važiuodavom ))))

 4. Mes tryse savaite buvom Juodkalnijoj kelionė po dvi paras pirmyn ir atgal, bet išleidom 6000, gryžom irgi per Venecija ir Austriją

 5. Dubrovnikui pora valandu , sakyciau, mazoka, tik palaizet grietinele nuo pyrago. reikia pamatyt irdiena, ir vakare, visai kiti ispudziai, o dar butina pamatyt vaizda nuo Srdo kalno(sita irgi tik is antro karto igyvendinom).
  o is Perasto i salele Gospa od Skrpjela Kotoro ilankoj valteles uz 5 eur kursuoja-verta. aplamai jau vien del tik Dubrovniko ir Kotoro ilankos verta vaziuot

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *