Ypač dažnai galima išgirsti sakant, kad gamta kiekvienam žmogui turėtų būti vienas svarbiausių dalykų, o laikas, praleistas joje, yra aukso vertės. Dar galima išgirsti pasakymų ir apie tai, kad tik tas žmogus, kuris daug laiko praleidžia joje, geba rasti fizinę, emocinę bei dvasinę pusiausvyrą, o taip pat – gali būti kupinas jėgų karščiausiems savo gyvenimo troškimams įgyvendinti. Ir iš tiesų, niekas negalėtų nuginčyti šios, mums gamtos teikiamos naudos, tačiau tuo pat metu verta akcentuoti, kad jei nemokėsime su gamta susidraugauti ir joje išlikti, tai ji mus gali tiesiog pražudyti. Taigi, kaip išlikti gamtoje ir ką būtina turėti?

Savaime suprantama, svarbu pabrėžti ir tai, kad situacijos, kuomet iš tiesų teks išgyventi išlikimą gamtoje, gali būti labai retos, tačiau tai – ne priežastis neturėti šiam tikslui reikalingų žinių. Niekada negalite žinoti, kokių staigmenų pametės gyvenimas. Tad išlikimas gamtoje gali tapti iš anksto nenumatytu dalyku.

Na, o gamtoje išlikti padės įvairios priemonės, kurios paprastai skirtos civiliams, medžiotojams ir net kariams. Vienas būtiniausių dalykų, ką reikia turėti su savimi – tai bent keletas žibintuvėlių. Neapsiribokite vienu – jei taip nutiktų, kad pamestumėte ar sugadintumėte, visada turėsite kuo pakeisti. Dar daugiau, bus idealu, jei pasiimsite su savimi skirtingo galingumo žibintuvėlius: mažesnio galingumo įrenginį naudokite prietemoje, didesnio – jau visiškai sutemus.

Išlikimas gamtoje gali tapti sudėtingu procesu ir tuo atveju, jei su savimi neturėsite bent kelių skirtingų dydžių peilių. Laužo kūrimas, šakų pjovimas – šie ir kiti procesai bus kur  kas lengvesnė, turint peilių.

Niekada negalite žinoti, su kokias iššūkiais teks susidurti būnant gamtoje: gali tekti ir vieną kitą pelę perbristi; ir per atžagarias šakas perlipti; ir greitai bėgti. Tai – tik keletas situacijų, į kurias galite patekti. Tačiau, kad su jomis lengvai susidorotumėte, nepamirškite tinkamos avalynės. Masyvūs, medžiotojams arba kariams skirti batai – geriausias pasirinkimas.

Kompasas arba GPS navigatorius – dar vienas būtinas akcentas jūsų išlikimui gamtoje. Neturint vieno iš šių prietaisų bus lengva paklysti, o tuomet gerokai sumažėja galimybė išlikti.

Išlikimo galimybių bus dar daugiau ir tuo atveju, jei turėsite su savimi įvairių reikmenų, skirtų maskavimui. Tai – maskavimosi tinklas, pasta, tekstilinė pasta. Geriausias būdas išlikti gamtoje – susilieti su ja ir išlikti nepastebėtais. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad maskuotis dažniausia reikia tik tuomet, kai yra reali pavojaus, kurį gali sukelti priešai, grėsmė. Na, o, kad tuos priešus (nesvarbu, kas tai bebūtų – žmonės, gyvūnai ir t.t.)  laiku pastebėtumėte, būtini ir žiūronai.

Tvirta ir patogi kuprinė – dar vienas, ne ką mažiau svarbus daiktas, kurį reikia turėti su savimi. Į ją saugiai patalpinsite visus smulkius daiktus.

Kad išlikimas gamtoje netaptų staiga užgriuvusia staigmena, būtina tinkamai pasiruošti. Kokybiškų prekių, skirtų civiliams, medžiotojams ar kariams, rasite internetinėje svetainėje b-a.eu. Čia taip pat rasite ir žiūronų, kurie, beje, gali būti naudojami ne tik išlikimui gamtoje, bet ir maloniam laiko praliedinimui, pavyzdžiui, tiesiog atpalaiduojančiam gamtos stebėjimui.

Kad ir kaip keistai tai beskambėtų, gamta gali tapti ir mūsų priešu, ir mūsų draugu tad tik nuo mūsų pačių priklausys, kokį jos vaidmenį išryškinsime. Na, o, jei norime, kad ji būtų mūsų draugu, turime žinoti, kaip prisitaikyti ir išlikti. Pasitelkiant šiame tekste išvardintus sprendimus, tai padaryti bus kur kas lengviau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *