Maršrutas dviračiu:
Laba (g.st.)-Rokoniai-Džiugoniai-Daukantai-Miškiai-Sidabravas-Vabaliai-Dišliai-Palonai-Valatkoniai-Baisogala-Diauderiai-Moralinė-Baisogala-Pakiršinys-Janušoniai-Kauleliškiai-Baltoji-Šeduva (g.st.)

Rytas Labos kaimo geležinkelio stotelėje pasitiko puikus – oras grynas, vieversėliai čiulba, traukinio mašinistas, per veidrodėlį „šelmiškai kreivai” šypsosi…” ir ką gi tu čia veiksi išlipęs, žmogau?”…tarytum klaustų…”veiksiu veiksiu” pagalvoju, pamoju ranka, atgalios gaunu šypseną…puiku.
Sidabravą, vietinės reikšmės vieškeliukais, pasiekiu per valandą. Padarau keletą foto. Toliau važiuodamas link Baisogalos, Vabalių kaime apžiūriu Vabalių dubenuotą akmenį, tuoj už kaimo, seną akmeninį ūkinį pastatą. Už geros valandos – Palonų miestelis su didele akmenine bažnyčia ir freska ant fasado. Apie pusę dvylikos aš jau sukinėjuosi po Baisogalą. Apžiūriu didžiulę bažnyčę, akmeninį paminklą žuvusiems kovose su bermondininkais, dvaro rūmus, malūną, koplytstulpį. Apvažiavęs Baisogalos tvenkinį (patvenktas Kiršino upelis) pro Diauderių ir Moralinės kaimus, vėl per miestelį, pusę dviejų atvažiuoju į Pakiršinį. Parduotuvėje-alaus bare, praleidau pusvalanduką užkasdamas ir žinoma, alučiu užgerdamas.
Toliau važiuoju link Šeduvos Daugyvenės kraštovaizdžio draustiniu. Palei kelią išsidėstę keletas tvenkinių, panašu, kad buvę karjerai.Netoli Šeduvos, dešinėje aplankau žydų žudymo vietą ir dūšioje nejaučiu jokio skirtumo tarp žmonių rasine prasme, nors kartais bendruomenės elgesys ir suformuoja negatyvų požiūrį. Prieš pat Šeduvą kaime Baltoji, apžiūriu vėjo malūną.
Maždaug per aštuonias valandas pramyniau apie 50 km. Maloniai pavargau. Puiku. 19:10 val. tuo pačiu traukinuku, grįžtu į Šiaulius.

Eugenijus Šiurkus
[email protected]

2 thoughts on “Dviračiu po vidurio Lietuvą.”
 1. Apokai, Jums klausimėliai iš Facebooko MyTrips.lt fanklubo:

  Ilona Liukaitiene: Labai labai laukiu tęsinio, nes yra planų „pralėkti” šiuo maršrutu. Ar kelionė nėra varginanti, kai tau jau toli gražu nebe 20? Luksore esam buvę, ar kiti įspūdžiai nenublanks? Jei vyktumėt dar kartą, ar rinktumėtės irgi vasarį? Kodėl?

  Beje, toj pačioj kelionių agentūroj, kurios neminėsite, siūloma nauja programa Kruizas Nilu P1-EKO už gerokai žemesnę kainą, gal turite savo nuomonę apie šią programą? Ačiū 🙂

 2. Sveiki, kabo kaip kirvis virš galvos tas nepabaigtas kelionės aprašymas, bet tikrai labai neturiu laiko, pasižadu pabaigti.
  Pabandysiu atsakyti į klausimus.
  Mūsų grupėje buvo pora, kuriems ,manau, virš 60, ir nieko, tik moteris į dykumą nejojo ant kupranugarių, o liko pailsėti laive, todėl, manau, galima ištverti, be to ir autobusai, ir laivas labai konfortiški, todėl galima ir pailsėti pavargus, tik nerekomenduočiau vežtis mažų vaikų. Jei į Liuksorą važiavot iš Hurgados 1 dienos kelionei, tai, kiek žinau, dar ir Liuksore turėsit ką veikti, o įspūdžių ir toliau bus per akis. Dėl dar kartą – tikrai vykčiau, dėl vasario – nežinau. Keliavimui oras geras, nuotraukose matėsi, kad dažnai ir su striukėmis buvome, Asuane karšta, bet dar pakenčiamai. Jei šalia kruizo dar norėtumėt ir „pakepti” Hurgadoj, manau, reikėtų bent 2-3 savaitėm vėliau, bet Asuane jau bus karšta.
  Esant galimybėms vis dėlto rinkčiausi P1,o ne P1-EKO. P1 sudaro galimybę pamatyti Abu Simbelį (mes pasirinkom dykumą ir Šv. Simeono vienuolyną), kur kitokiu būdu sunkiai patenkama (tiesa, už papildomą mokestį), be to Asuanas man labai patiko.
  Jei kils dar konkrečių klausimų, pabandysiu, pagal galimybes, atsakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *