Apsilankykite Žagarėje įvairių švenčių metu, kartu pasilinksminsite, atsipalaiduosite ir pašėlsite. Vyšnių festivalis, organizuojamas kasmet liepos trečiąjį savaitgalį.

Pati svarbiausia, populiariausia ir didžiausia šventė Žagarėje yra Vyšnių festivalis. Šiemet festivalis organizuojamas jau penktąjį kartą. Festivalio tikslas – pritraukti kuo daugiau svečių į šį miestelį, išgarsinti jį, supažindinti miesto svečius su Žagarės gamtos ir kultūros paveldu, tradicijomis, šio krašto papročiais. Pagrindiniai festivalio akcentai – žagarvyšnės ir žirgai. 

Idėja tokį festivalį organizuoti gimė 2004 metais britei Sarah Rabagliati, kuri tuo metu gyveno Žagarėje. Jai grįžus atgal į gimtinę, pagrindinio organizatoriaus vaidmens ėmėsi Žagarės regioninio parko direkcija, siekusi, kad festivalis ir toliau gyvuotų.

Vyšnių derliaus metu įvairiose Žagarės istorinėse vietose organizuojami renginiai, mugės, parodos, žirgų čempionatai, sporto varžybos, koncertai. Žagarės vyšnių festivalis šiais metais truks keturias dienas. Festivalio programa kasmet  atnaujinama, renginių turinys keičiasi, tačiau išlaikoma protėvių tradicijų ir papročių puoselėjimo dvasia. Žagarės vyšnios pabrėžia miestelio unikalumą, savitą gyvenseną ir mąstymą, vietinį svetingumą ir požiūrį į savo praeitį, dabartį ir ateitį.

Kitos šventės:

Žagarės miesto šventė – vyksta kasmet paskutinįjį birželio savaitgalį. Miesto šventės metu tradiciškai vyksta futbolo turnyras, spektakliai, vaidinimai, koncertai. Kasmet pristatomas naujas vietos teatro spektaklis – premjera. Tai jau lyg kultūrinė tradicija. Taip pat tradicija tampa aktyviausiųjų žagariečių pagerbimo ceremonija. Daugiausia miestui per metus nusipelnę miestelėnai paprastai apdovanojami taurėmis, sklidinomis trešnių uogų.

Žvejų varžybos
– organizuojamos vasario pabaigoje ant Žvelgaičių tvenkinio ledo. Organizatoriai: Žagarės regioninio parko direkcija, LŽMD Joniškio skyrius, sporto klubas ,,Žvelgaitis”.

Žiemos palydos – kasmet vasario pabaigoje organizuoja Žagarės regioninio parko direkcija. Palydų metu vyksta įvairios varžybos, pramogos bei linksmybės. Dalyviai vaišinami koše ar sriuba.

Šv. Petro ir Povilo atlaidai ir daug daug kitų švenčių.
Švenčių metu Jūsų laukia mugės su suvenyrais, pyragais ir kitais skanumynais, subtilūs, žaismingi, elegantiški renginiai, įvairiausių muzikinių žanrų koncertai, žymiausi kūrėjai ir atlikėjai, Žagarės apylinkių vaizdai ir šventėms skirtos parodos, žirgų čempionatai, futbolo varžybos, bėgimo maratonai ir įvairios pramogos. Taip pat atrakcionai, varžytuvės, fejerverkai ir kitos staigmenos.

Informacijos šaltinis:
Žagarės regioninio parko direkcija
Šiaulių g. 28, Žagarė, LT-84326, Joniškio r., tel. (8-426) 60809,
El.paštas [email protected],
Svetainė: zagaresrp.am.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *