Senovinės bitininkystės takas  yra Gudų girios glūdumoje, Musteikos apylinkėse. Pasivaikščiojimas šiuo taku – tai puiki galimybė pasigrožėti drevėtomis pušimis, primenančiomis vieną iš seniausių šio krašto verslų, pamatyti tik Musteikos kampui būdingą smėlio kalvelių ir nedidelių pelkučių mozaiką.

Tako ilgis 1,2 km, yra nužymėtas, tad nepasiklysite. Tako pradžia ir pabaiga bityne, Musteikos kaime.


2006 metais Musteikos kaime buvo įkurtas senovinių kelminių avilių bitynas, o aplinkiniuose miškuose naujose drevėse apsigyveno bitės. Taip išsipildė senas gamtininko priesakas. Dabar bityne galima pamatyti, kaip kelminiuose aviliuose yra prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus ir vaškas. Taip pat galima pamatyti kaip yra daromi kelminiai aviliai, kaip daromi nedideli aviliai – vabikai, skirti bičių spiečiams vilioti. Vasaros pradžioje būna ypatingas darbymetis, tuo laiku į avilius yra leidžiami nauji spiečiai – stebėti saulėtos vasaros vakaro šviesoje į avilį sueinančias bites yra gamtos dovana.

Metų bėgyje bityne ir prie dravių vyksta įvairūs užsiėmimai. Ypatingai sudėtingas yra kopinėjimas į dreves, tuo galima įsitikinti lankantis Drevinės bitininkystės take, kuris yra Musteikos miškuose šalia Čepkelių raisto. Čia bitės tvarkosi pačios. Prieš tai drevininkas peikenos pagalba medyje iškala ertmę, kurią uždengia plautu. Kopinėti į medį reikia su ypatingomis virvėmis, vadinamomis geiniu. Drevės būdavo atidaromos du kartus per metus: pavasarį valant ir rudenį kopinėjant. Pavasarinis bičių lankymas – tai ir Dzūkijos nacionalinio parko dienos šventė, kai kasmet Jurginių dieną susirenkama Musteikos bityne. Medkopis būna rudens pradžioje – rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje, kai bitės būna užpildžiusios žiemojimui skirtus korius, tada tik ir pasimato atliekamos medaus atsargos.

Bityne galima išbandyti ne vieną amatą, čia vyksta ir pynimo stovyklos. Taip pat čia galima susipažinti su senoviniu Musteikos kaimu ir su jį supančia aplinka. O tam kad kažką išmokti ir suprasti, nėra būtini kaži kokie sudėtingi būdai, svarbiausia – tai tylus ėjimas į pirmapradę aplinką.

Informaciją apie užsiėmimus, kurie vyksta Bityne ir Drevinės bitininkystės take galima gauti Dzūkijos nacionalinio parko Marcinkonių lankytojų centre: tel 8 310 44466.

Kaip rasti „Senovinės bitininkystės taką”?

Nuo Marcinkonių lankytojų centro reikia važiuoti į Musteiką. Atstumas 15 km, iš jų – 7 km asfaltu. Nuo Musteikos 6 km teks keliauti kalvotu, pušynais vingiuojančiu keliuku.

Takas lengviausiai pasiekiamas dviračiais ir pėsčiomis, tad automobilius siūlome palikti Musteikos kaime, kur rasite informacinius ženklus, padėsiančius surasti taką.

Pageidaujantys Marcinkonių lankytojų centre gali užsisakyti žygio vadovą.

Informacijos šaltinis:
Dzūkijos nacionalinio parko direkcija
Miškininkų g. 61, Marcinkonys, Varėnos raj.
Telefonas: (8~310) 44466,
Faksas: (8~310) 44471 (Dzūkijos nacionalinio parko direkcija)
El.paštas: [email protected], [email protected]
Internetinė svetainė: www.dzukijosparkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *