Vykstate į Šilutės uostą ir sėdate į laivą. Plaukiate Šyšos upe link Atmatos upės. Atmatos upe plaukiate link Kuršių marių. Tai sudaro apie 14 km.

Pamažu, besižvalgydami ir besigrožėdami gamta, priplaukiate Krokų lankos ežerą dešinėje pusėje.

Kairėje pusėje Atmatos pusėje galite sustoti Uostadvaryje, esančiame Rusnės saloje. Čia verta užkopti į švyturį, statytą dar 1876 metais, užsukti į pirmąją vandens kėlimo stotį, įrengtą 1907 metais.

Apsižvalgę išsukate iš Atmatos upės į Minijos upės atšaką, Taku vadinamą ir plaukiate link Mingės arba Minijos kaimo, dar vadinamo lietuviškąja Venecija, kadangi kaimas išsidėstęs abiejose upės pusėse ir susisiekia tik valtimis.

Pasigrožėję Minge, Minija grįžtate atgal ir pasukate į dešinę, Upaičiu link Kniaupo įlankos. Iš įlankos įplaukiate tiesiai į Kurių marias šalia Ventės rago smaigalio. Čia švyturys stovi nuo 1863 metų, kadangi laivyba šiose vietose buvo ypač pavojinga laivams ir sieliams.

1929 metais Ventės rage prof. Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį, kuri sėkmingai veikia iki šiol.

Ten, kur Atmata įteka į Kuršių marias, stovi dar vienas švyturys, žymintis upės žiotis. Čia galite Atmata bei Šyšos upe besigrožėdami gamta grįžti į Šilutės uostą.

Šilutės turizmo ir verslo informacijos centras
Lietuvininkų g. 10/Parko g. 2, LT-99185 Šilutė
Tel. +370 441 77795
Tel./faks. +370 441 77785
El. paštas: [email protected]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *