Tarp dviejų upių – Pakalnės ir Rusnaitės – yra įrengtas Pakalnės pažintinis takas. Jis prasideda ir baigiasi, apsukęs 3,5 km lanką, toje pačioje vietoje, prie Nemuno deltos regioninio parko informacijos centro.

Apie šio centro pastatymą yra toks pasakojimas: kartą į Rusnę atvyko medžioti LKP CK pirmasis sekretorius Antanas Sniečkus. Toje vietoje, kur dabar stovi Nemuno deltos regioninio parko informacinis centras, jis nušovė stirnaitę. Po to Sniečkus pasakė, kad čia, toje pat vietoje, kur krito stirnaitė, turi stovėti pastatas. Metams baigiantis čia išdygo naujas, gražus ir modernus namas. Statant šią vilą Pakalnė buvo atitverta nuo pagrindinės vagos ir tapo senvage.

Keliaudami taku lankytojai pamatys ir susipažins su tipingu užliejamų pievų kraštovaizdžiu, jų augalija ir gyvūnija, būdingais dirvožemiais, polderių sistema, melioracijos įtaka gamtai. Sužinos etnokultūrinius aspektus šio krašto žmonių buityje. Taip pat bus pristatyta tvarkingo poilsiavimo stovyklavietė.

Ilgiausias Nemuno deltos regioninio parko pažintinis takas įrengtas Pakalnės polderių kraštovaizdžio draustinio teritorijoje, kuris yra Rusnės saloje. Draustinis įsteigtas siekiant išsaugoti vasaros polderių kraštovaizdį su gausiomis Nemuno protakomis, seniausią Lietuvoje vandens kėlimo stotį, Uostadvario švyturį, paukščių perimvietes bei jų poilsio vietas migracijos metu.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija
Pakalnės k., LT-99343 Rusnė, Šilutės r.
Tel./faks. +370 441 75050
Tel. +370 441 61685,+370 441 61684
El. paštas: [email protected]
Svetainė: http://www.nemunodelta.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *