Maršrutas veda aplink Dusios ežerą. Galimi du kelionės variantai: ilgasis – 34 km, trumpasis – 24 km. Didelė dalis kelio asfaltuota, tačiau eismas nėra intensyvus, todėl puikiai tinka keliauti dviračiais.


Kelyje rasite:

Kryžių koplyčia (Staigūnų kaimas). Šioje vietoje 1702 m. žygiuodamas į karą prieš švedus su armija buvo sustojęs ir priešais ant skardos nupieštą Barūnų Marijos paveikslą meldęsis Lietuvos kariuomenės etmonas Mykolas Višnioveckis. Čia buvo pastatyti trys kryžiai. Vėliau šioje vietoje praregėjo apakęs kareivis, ir vieta tapo gausiai lankoma kaip stebuklinga. Pirmoji medinė koplyčia čia pastatyta 1816 m., perstatyta apie 1910 m., nugriauta 1963 m. Dabar išlikę tik jos pamatai. Šalia šventa vieta laikomų pamatų 2000 m. pašventinta nauja Kryžių koplyčia.

Verstaminų kaime yra net 4 piliakalniai, iš kurių tikrais piliakalniais galima laikyti du (II ir III). I Verstaminų piliakalnis – greičiausiai viduramžių karinių įtvirtinimų vieta, o IV – viduramžių koplyčios ar kapinių vieta. Šie piliakalniai yra iškart už Verstaminų k., išsukus iš trasos apie 1 km.

Giraitės piliakalnis yra šalia kelio Verstaminai–Teizai. Jis įrengtas atskiroje stačiais 4–5 m aukščio šlaitais kalvoje. Aikštelė apvali, apie 25 m skersmens. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu. Žmonės pasakoja, kad jame palaidotas kunigaikštis Šarūnas.

Prelomciškės piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje į upelio slėnį. Šlaitai statūs, iki 10 m aukščio. Aikštelė anksčiau iš dalies nuplauta šio upelio, dabar yra beveik apvali, apie 40 m skersmens. Jos pietinėje pusėje supiltas apie 40 m ilgio iki 4 m aukščio pylimas. Į visas puses nuo piliakalnio, kelių hektarų plote, yra papėdės gyvenvietė su dar gana gerai išlikusiu kultūriniu sluoksniu. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu–XIII a.

Meteliai – nuo 1508 m. minima žvejų gyvenvietė. Dabartinė Metelių Kristaus atsimainymo bažnyčia statyta 1819–1822 m. Joje yra keletas vertingų paveikslų. Pirmoji Metelių bažnyčia pastatyta 1619 m Povilo Sapiegos. Ją 1655 m. sudegino Rusijos kariuomenė. Po 1711 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia žaibo sudeginta 1807 m.

 

Informacijos šaltinis:
Metelių regioninio parko direkcija
Meteliai, 67482 Lazdijų raj.
Tel.:  +370 318 4 36 49
[email protected]
www.meteliuparkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *