Jei netyčia užklystumėte į Nigeriją vasario – kovo mėnesiais, pasiteiraukite, ar Argungo (Arugungu) kaimelyje tuo metu nevyksta ” Žvejybos festivalis”. Jis organizuojamas nuo 1934 metų ir yra vienas iš spalvingiausių, didžiausių, labiausiai viliojančių turistus, festivalis Nigerijoje, prie Matan Fados upės ruožo, atitverto 1,6 km.atstumu. 


Tai kasmetinis kultūrinis renginys, į kurį susirenka tūkstančiai žvejų ir tiek pat žiūrovų. Žvejoti šiame upės ruože leidžiama tik festivalio metu. Kitu metų laiku žvejyba draudžiama. 


Pagrindinių žvejybos varžybų trukmė 45 min. Tūkstančiai vietinių vyrų ir berniukų, nardydami neišvaizdžios upės vandenyje, turėdami tik rankinius tinklinius semtuvus, bando pagauti žuvį. Sirgaliai, būgnų ir iš moliūgų pagamintų indų mušamais garsais, bando žuvis suvaryti į seklesnes vietas, taip palengvindami varžybų dalyviams žvejybą.

Laimi komanda, pagavusi didžiausią žuvį. Ji apdovanojama vertingais prizais. Pvz., praėjusiais metais laimėjusi komanda gavo naują autobusą ir 1mln.(apie 7500$). 

„Žvejybos festivalio” metu vyksta daug renginių: laukinių ančių medžioklė, žvejyba plikomis rankomis, kanojų lenktynės, nardymo ir plaukmo varžybos, imtynės. Kaimelyje galima susipažinti su vietinių gyventojų eksponuojamais meno dirbiniais, paklausyti tradicinės muzikos. Festivalio metu daug geriama, dainuojama, šokama iki išnaktų.


2 thoughts on “Žvejybos festivalis Nigerijoje”
  1. Ten greičiausiai tiek žuvies nėra kiek žvejų ir žmonių susirenka, bet būtu smagu ir pačiam pabandyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *