Jau devynis šimtmečius Britanijos istorinėje širdyje stūkso didinga Voriko pilis (angl.k. Warwick castle), kuri yra laikoma puikiausia šalies viduramžių pilimi. Iš pradžių sukonstruota taip, kad į vidų negalėtų patekti pašaliniai, dabar ji yra lankoma daugiau nei bet kuri kita Anglijos tvirtovė, esanti privačiose rankose, ir yra antra lankomiausia pilis po Vindzoro pilies – vienos iš trijų dabartinės Karališkosios šeimos rezidencijų.


Ant stačių ir aukštų šlaitų virš Aukštutinio Eivono upės slėnio iškilę Voriko pilies mūrai sukuria nepakartojamą reginį, kurį vietiniai gyventojai dažnai įvardija kaip „oriausią Anglijos peizažą“.


Voriko pilis stovi Voriko mieste, apie 132 km. į šiaurės vakarus nuo Londono ir vos už 31 km. į pietryčius nuo Birmingemo. Ji buvo pastatyta dar XIII amžiuje, Viljamo Užkariautojo įsakymu. Anuomet ji tarnavo kaip tvirtovė ir kalėjimas, kuriame buvo laikomi Puatjė mūšio belaisviai. Karingas pilies pobūdis iki šiol geriausiai atsiskleidžia žvelgiant į ją iš išorės, nors XVIII amžiuje jis buvo sušvelnintas, karinę tvirtovę pertvarkius į rezidentinę pilį ir aplink ją įrengus 24 ha parką su gėlių sodais. Juose dabar vaikštinėja puošnūs povai.


Tarp monumentalių normaniškų pilies sienų ilgomis eilėmis marširuoja vartų sargybiniai, mažuosius lankytojus pasitinka išsipusčiusios princesės ir drąsūs riteriai. Voriko pilies salėse dabar eksponuojama viena iš svarbiausių Europoje viduramžių ginkluotės ir šarvų kolekcija, taip pat veikia paveikslų ekspozicija, kurioje galima išvysti tokių meistrų kaip Rubensas ar Van Daikas kūrinius.


Voriko pilyje yra rengiamos ekskursijos, įvairūs pasirodymai, turnyrai ir renginiai. Tai įspūdinga ir neįprasta viduramžių tvirtovė, ištisai pilna įvairių linksmybių. Ją visada įdomu aplankyti.


Adresas
: 51 Mill Street, Varvikas, Jungtinė Karalystė
Darbo laikas: kasdien nuo 10 iki 17 val. (vasaros sezonu iki 18 val.)
Kaina: suaugusiam – £30.60; vaikui nuo 3 metų – £25.80. Nuolaidos taikomos studentams, senjorams ir šeimoms. Taip pat bilietus įsigijusiems internetu: www.warwick-castle.com/tickets-and-gifts
Daugiau informacijos rasite: www.warwick-castle.co.uk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *