Dešiniajame Gaujos upės krante, 3 km. nuo Siguldos yra įsikūręs Turaidos rezervatas – muziejus.

Rezervato širdis – Turaidos viduramžių pilis, pastatyta 1214 metais, sunaikintos medinės lyvių pilies vietoje. Turaidos pilies-tvirtovės statybų pradžia siejama su krikščionybės atėjimu į Latviją. Tai Latvijos karinės istorijos liudininkė, pergyvenusi karinius konfliktus tarp Rygos arkivyskupijos ir Livonijos ordino, lenkų, švedų, rusų. Seniausi pilies komplekso pastatai išliko iki šių dienų. Beveik 30 metų, Turaidos pilyje dirbę archeologai, kasinėjimų metu rado daug senovinių daiktų, pasakojančių apie pilies statybas, istoriją, viduramžių gyvenimą. Dabar juos galima išvysti pilyje, rengiamose devyniose istorinėse, etnografinėse ir archeologinėse ekspozicijose.


Šalia pilies yra įrengtas skulptūrų parkas – taip vadinamas Dainų kalnas – dedikuotas latvių liaudies dainoms ir jų gyvenimo būdo filosofijos manifestui. Kartu – tai latvių atgimimo simbolis. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį tūkstančiai folkloro ansamblių ir grupių vykdavo į Turaidą, kad daina ir senomis giesmėmis sustiprintų savo ir visos tautos tikėjimą ateitimi. Šiuo metu Dainų kalne ir greta esančiame Liaudies dainų parke yra pastatytos 25 akmens skulptūros, įprasminančios tų dainų tekstus.


Pakeliui į pilį yra išlikusi 1750 metais pastatyta medinė bažnyčia. Bažnyčios kalnas – sena lyvių ir vietinių gyventojų kapinių vieta, kur žmonės buvo laidojami XIII a. Iki šių dienų išlikęs legendinės Turaidos Rožės – pilyje gyvenusios ir tragiškai prie Gutmanio olos žuvusios – gražiausios Turaidos merginos kapas. Kiekvienais metais jį aplanko šimtai jaunavedžių.

Įėjimo į Turaidos pilį kaina: 3LVL (gali kisti).

Adresas: Siguldas novads, Sigulda, Turaidas iela 10, LV-2150
Telefonas: 67971402
Faksas: 67971797
El. paštas: [email protected]
Interneto svetainė: www.turaida-muzejs.lv


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *