Tūkstantis salų – taip yra pavadinta didelė grupė didelių salų ir mažų salelių, įsitaisiusių JAV ir Kanados pasieniu nusidriekusioje Šv. Lauryno upėje. Ši vietovė visame Pasaulyje garsi kaip „plaukiojimo gėlais vandenimis sostinė „.

Tūkstančio salų grupę sudaro net 1793 salos, kurios išsidėsčiusios 80 km. ilgio Šv. Lauryno upės ruože nuo Kingstono, esančio Ontarijo provincijoje, Kanadoje iki Žaliojo Vinsento (Cape Vicent) prie Ontarijo ežero. Šioje vietoje, prie ištakų, Šv. Lauryno upės plotis siekia net 24 kilometrus. Ties Kingstonu ji susiaurėja iki 8 kilometrų, bet ne tai svarbiausia. Įdomiausia tai, kad šioje atkarpoje gausu vieną už kitą gražesnių ir įspūdingesnių, skirtingo dydžio salų.

Didžiausios Vulfės salos (ang.k. Wolfe Island) plotis yra net 125 km ², o mažiausios – vos 930 cm2. Upėje gausu ir dar mažesnių, kruopelytės dydžio negyvenamų salų, susiformavusių iš plikų uolų. Salų skaičius apskaičiuotas, remiantis nustatytais kriterijais. Kad patektų į sąrašą, sala turėjo būti iškilusi virš vandens ištisus metus ir joje privalėjo augti bent vienas gyvas medis.

Dabar tūkstančio salų regionas yra  be galo populiarus tarp poilsiautojų, keliautojų ir plaukiotojų. Salos nusėtos šimtais gražiausių vasarnamių, kuriuose mėgsta laiką leisti atostogautojai. Negi nesmagu būtų bent kelias dienas praleisti tokioje jaukioje saloje, kur stovi vienišas, jaukus namelis:


Pasakojama, kad atoslūgio metu čia apsistojusios poros į kiemą gali išsinešti net gultus!

Štai, šiek tiek didesnėje „Širdies saloje“ (Heart island) stovi Boldt‘o pilis. Tai pagrindinis šio regiono turistų traukos centras:


Tarp keliautojų egzistuoja klaidingi pasakojimai, kad štai šis, dvi Zavikono salas jungiantis tiltas yra trumpiausias tarptautinis tiltas. Sakoma, kad viena didesnė Zavikono sala yra Kanados pusėje, o kita JAV. Gaila, bet tai klaidingos istorijos, nes abi salos priklauso Kanadai. Bet dėl to tiltas nepraranda  žavesio:


Kalvos saloje (Hill Island) stovi 1000 salų apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria puiki panorama į sraunią Šv. Lauryno upę ir salų virtinę.

Tūkstančio salų regioną smagiausia patyrinėti išsinuomojus motorinę valtį ar tiesiog užsisakius ekskursiją laivu. Daugiau informacijos apie tai rasite: www.1000islandsinfo.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *