Ką reiškia būti pripažintu vienu gražiausiu kaimelių šalyje, kuris garsėja neišsenkama gausybe istorinių architektūros paminklų? Matyt, kad tai turėtų atspindėti tikrąją vietovės vertę ir įrodyti, kad pagrįstai verta didžiuotis tokiu titulu. Bent jau Trioros gyventojai juo be galo patenkinti.


Trioros kaimelis, Ligūrijos regione šiandien išgyvena atgimimą ir dažnai yra tituluojamas, kaip vienas gražiausių Italijos kaimelių. Didžioji dalis kaimelyje išlikusių pastatų siekia XII amžių. Dalis jų neseniai buvo dailiai restauruoti. Čia gyvenantys žmonės didžiuojasi savo miestu ir rūpinasi jo istorija. Bet ar žinote, kad Triora iki šiol saugo labai skaudžią istoriją? Ji garsėja kaip vieta, kur renesanso epochoje vyko paskutiniai raganų teismai Italijoje.


Kalnuose įsikūrusios atokios Trioros žmonių gyvenimas nuo seno buvo glaudžiai susijęs su burtais, prietarais ir senovės tikėjimais. 1587 metais vietovę užklupusi sausra išdegino pasėlius ir prišaukė badą. Prasidėjo ligos, netikėtos mirtys… Tuojau pat imta ieškoti kaltų ir labai toli jų ieškoti nereikėjo. Dėl visų kilusių negandų buvo apkaltinta grupelė neturtingų vietinių moterų. Jos buvo apšauktos raganavimu, persekiojamos, teisiamos ir kankinamos. Tarp 1587 ir 1589 metų buvo sudegintos gyvos.


Pasakojama, kad dar ir dabar tamsiomis naktimis Trioros miesto gyventojai girdintys skausmo pilnas dejones, sklindančias iš tariamai deginamų raganų.


Šių dienų Trioros grožį dažnai temdo ši siaubinga kaimelio praeitis. Čia vis dar ryškūs viduramžiais įsigalėjusių prietarų siaubai ir sklando stipri raganavimo dvasia. Tačiau Trioros gyventojai išmoko su tuo susigyventi ir netgi keistai didžiuojasi šia tamsia kaimelio praeitimi, radę joje pasipelnymo šaltinį. Po visą kaimelį išsibarstę įvairūs raganavimo simboliai. Čia veikia raganų muziejus. Stovi raganų namai. Dirba raganų produkcija prekiaujančios parduotuvėlės. Kasmet Trioroje vyksta visa eilė folkloro renginių ar festivalių siaubo tematika, o rugpjūčio mėnesį visi kviečiami apsilankyti vasaros raganavimo festivalyje.

Kur rasti?

Triora – stovi vaizdingame Argentinos slėnyje, Ligūrijos regione, netoli Prancūzijos pasienio. Ji nutolusi maždaug 100 km į pietvakarius nuo Genujos. Užima apie 68 km² ir turi daugiau kaip 700 nuolatinių gyventojų.


Pasiekti lengviausia automobiliu. Teks įveikti kalnų serpantinus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *