Dangiškojo Drakono šventykla arba Tenryu-ji, garsėja savo Zen sodu, kurio ilgą ir vingiuotą kelią puošia tūkstančiai į dangų pasistiebusių bambuko stiebų.


Tenryu-ji – formaliai labiau žinoma kaip Tenryu Shiseizen-ji – yra pagrindinė Rinzai zen budizmo atšakos Tenryu šventykla. Ją 1339 metais įkūrė Ashikaga Takauji ir nuo pat pradžių vadovavo Muso Soseki. Šventykla skirta Gautama Budos garbinimui.


Nors šventykla kartą buvo sudegusi ir ją visą prireikė atstatyta iš naujo, Zen sodas išliko nepakitęs nuo įkūrimo laikų.

Kadangi šventykla, susijusi tiek su Ashikaga šeima, tiek su imperatoriumi Go-Daigo, tai jai yra skirta didelė pagarba ir ji laikoma svarbiausia tarp Kioto taip vadinamų Penkių kalnų (arba Kioto Gozan).

1994 m. Tenryu-ji buvo įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo saugomų objektų sąrašą, kaip dalis „Antikinio Kioto Istorijos paminklų „.

Bambukų takas pasitiks atvykusius į šventyklą pro Šiaurinius vartus.

Kaip nuvykti iki Tenryu-ji šventyklos?

Iki Tenryu-ji galima nuvykti miesto autobusu arba traukiniu iš Kioto stoties. Reikia išlipti Saga Arashiyama stotyje (嵯峨 岚山 駅) ir pasirinkti pietinį išėjimą. Toliau eikti apie 200 metrų gatve ir prieš traukinių bėgius pasukti į dešinę. Paėję dar 350 metrų, ateisite tiesiai į Tenryu-ji.


Tikslus adresas:
Susukinobaba-chō , Ukyō, Kiotas, Japonija
Tenryu-ji šventyklos darbo laikas: nuo 8.30 iki 17.30 kasdien. Tarp spalio mėnesio 21 dienos ir kovo 20, šventykla užsidaro 17 val.
Įėjimo kaina: suaugusiam 500 jenų; plius 100 yen už įėjimą į salę; vaikai iki mokyklinio amžiaus yra įleidžiami nemokamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *