Sveti Stefanas – tai jaukus miestelis įsitaisęs Budvos pašonėje, Juodkalnijoje. Senovinis, kompaktiškas Sveti Stefano kurortas įsikūręs nedidelėje salelėje, Adrijos jūros pakrantėje, kuri atoslūgio metu virsta pusiasaliu. Sala užima 12,400 m2 plotą ir turi apie 2 kilomentrų kranto liniją, kurioje išsibarstę nuostabūs Sveti Stefano, Miločerio ir Karalienės paplūdimiai.


XV a. pradžioje Sveti Stefanas tebuvo tik mažas žvejų kaimelis, kuriame gyveno vos 12 šeimų. Tuomet jis buvo labiau žinomas Divičiaus pavadinimu ir, – tai buvo tikras Adrijos jūros piratų rojus. Dėl nuolatinių turkų puldinėjimų jame buvo pastatydinti įtvirtinimai.

XIX amžiau pabaigoje Sveti Stefano gyventojų skaičius išaugo iki 400 žmonių, tačiau iki XX a. vidurio visi jie buvo iškeldinti ir sala paversta prabangiu kurortu, kurį netrukus pamėgo viso pasaulio įžimybės. Išsaugotuose tradiciniuose ir senoviniuose Sveti Stefano pastatuose įrengti ištaikingi bei modernūs apartamentai. Čia jų priskaičiuojama daugiau nei 50. Bene garsiausia yra Miločerio vila (Villa Miločer) – iškilusi tarp 1934 ir 1936 metų, kaip karalienės Marijos Karadordevič vasaros rezidencija. Dabar, – tai 5 žvaigždučių viešbutis priklausantis tarptautinei „Aman Resort“ grupei. Tarp 1960 ir 1980 metų jame buvo apsistojusios tokios pasaulinio garso įžymybės kaip Elizabeta Taylor, Sofija Loren, Princesė Margareta, Karlas Pontis, Kirkas Duglas ir daugelis kitų.


Sveti Stefano saloje buvo filmuojamas meninis filmas „Casino Royale“, organizuojami tarptautiniai politiniai susitikimai ir šachmatų turnyrai.

Iki mūsų dienų Sveti Stefano kurortas yra išlaikęs savo savitumą ir žavesį. Sausumą ir Sveti Stefano salą jungianti nerija nebeužliejama, todėl ją nesudėtinga pasiekti kiekvienam norinčiam.

Pagrindinė Sveti Stefano lankytojų susibūrimo vieta – Piazza – atvira aikštė salos širdyje, šalia kurios įsikūrę garsiausi restoranai.


Sveti Stefano sala – tai Juodkalnijos pasididžiavimas, kurioje susipina romantika ir prabanga, bet išlikęs tyras grožis ir jaukumas. Alyvmedžių sodais, nepakartojamo grožio Adrijos jūra ir pušynais apsupta sala yra puiki vieta praleisti romantiškas atostogas ar net medaus mėnesį. Tai magiška vieta Juodkalnijoje, kurią įdomu aplankyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *