Manote, kad holokaustas buvo baisu!? Baisiausius gyvenimo išbandymus patyrė Aušvico (Osvensimo) koncentracijos stovyklos kaliniai!? Bet ar visi žinote apie jau primirštus Stalino gulagus (arba Stalino lagerius) – vienus iš didžiausių mirties fabrikų, kuriuose buvo nužudyta keliasdešimt kartų daugiau žmonių, daugumos Jūsų seneliai ar proseneliai, pasipriešinę, o gal tik žodžiais išreiškę nepasitenkinimą Sovietiniam režimui.


Vienas toks kraupus kompleksas iki šiol glūdi tolimojo Sibiro Taigoje. Stalino režimo laikais, jame be jokio teismo kalėjo pasipriešinę Stalino politikai, ar be jokio pagrindo apkaltinti valstybės priešais, niekuo nekalti žmonės. Tokie „teismai“ buvo vykdomi daugelyje komunistinių šalių, kur kiekvienas žmogus, nesutinkąs su komunistiniu režimu, tuoj pat buvo skelbiamas valstybės priešu ir tremiamas į gulagus.


Čia kentėjo ir mirė nuo visiško organizmo išsekimo ne tik lietuviai, bet ir rusai, ukrainiečiai, latviai, estai, lenkai ir vokiečiai… Mirtis čia tykojo kiekvieną: turtingą ir vargšą, jauną ir seną, nepaisydama nei lyties, nei tikėjimo, nei tautybės… O mediniai barakai tapo netgi trokštamos mirties laukimo vieta.


Šiandien šis gulagas – beveik nepasiekiama vieta – apaugusi tankia augmenija, už kurios slepiasi kraupūs Sovietinės Rusijos komunistinio režimo nusikaltimai.


Šis tiltas buvo pastatytas gulago kalinių:


Juo veda geležinkelis:


Jis niekada nebuvo pabaigtas, nes Stalinui mirus, 1953 gulagai visoje Sovietų Sąjungoje buvo uždaryti. Taip ir liko trūnyti niekam nereikalingo nutiesto 900 kilometrų geležinkelio iš planuotų 1263 km., turėjęs sujungti du tolimosios Rusijos miestelius. Dabar šis kelias veda į niekur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *