Funikulierius – trumpas geležinkelis, įrengtas stačiuose kalno šlaituose, daiktams transportuoti arba keleiviams kelti. Tokiose vietose, bėgių keliu, važiuoja lyno tempiami vagonai.


Funikulieriaus mechanizmo pagrindinė dalis yra lynas su skriemuliais abiejuose šlaito galuose, kurį tai į vieną, tai į kitą pusę suka elektrinis variklis.

Tokių sistemų pasaulyje yra daug. Lietuvoje turime bent tris funikulierius: du Kaune (Žaliakalnio ir Aleksoto) ir vieną Vilniuje (Gedimino kalno). Bet Katumbos funikulierius Australijoje garsus tuo, kad yra stačiausias Pasaulyje. Jo nuolydis yra didesnis nei 100%, o kelio ilgis – 415 metrai. Tai Gineso knygos rekordininkas.


„Vaizdingas Katumbos geležinkelis“ yra įsitaisęs Mėlynųjų kalnų šlaite, Naujajame Pietų Velse. Kadaise pagrindinė šio funikulieriaus paskirtis buvo kelti į statų kalną gretimoje kasykloje išgaunamą anglį ir transportuoti į darbą angliakasius.  Dabar Katumbos funikulierius priklauso privačiai „Scenic World“ bendrovei ir yra populiari Australijos turistinė atrakcija.

Fotografijos neatskleidžia funikulieriaus nuokrypio dydžio, kadangi didžioji stačiojo tako dalis veda pro tunelį, iškirstą aukšto kalno plyšyje. 415 metrų nusitęsusiais geležinkelio bėgiais, pro tunelį turistai užkeliami į kalną, kur prasideda senovinis atogrąžų miškas. Čia jie gali pasivaikščioti vaizdingais pėsčiųjų maršrutais ir grįžti atgal.


Funikulierius kas 10 minučių, vienu metu, gali kelti 84 žmones.

Kaina: suaugusiems – $21.00 (į abi puses), $11.00 (į vieną); vaikams nuo 4 iki 13 metų – $10.00 (į abi puses), $6.00 (į vieną); šeimai – $52.00 (į abi puses), $26.00 (į vieną). Kainos gali kisti.

Daugiau informacijos rasite:www.scenicworld.com.au

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *