Santa Barbaros pilis – pirmas vaizdas patraukiantis dėmesį, atvykus į Alikantę. Ji stūkso aukštai, ant į dangų net 166 metrus iškilusio uolėto Benancantil kalno. Tai puikiai iki mūsų dienų išsilaikiusi viduramžių pilis ir viena didžiausių Europoje. Ją, IX amžiuje, šioje vietoje pastatė musulmonai.


Į Santa Barbaros pilį galima pakilti per valandą, nutiestu taku arba vos per kelias minutes – keltuvu. Jį rasite kitoje pusėje, šalia pagrindinio Avenue de Juan Bautista Lafora kelio. Įėjimas įrengtas pro tunelį, todėl sunkiai pastebimas – būkite atidūs. Keltuvo bilieto kaina į abi puses – € 2.40.

Jei tik leidžia sveikata – lipkite į kalną pėsčiomis, nes pakeliui dar galėsite pasigėrėti pritrenkiančiais vaizdais ir susipažinti su egzotine Ispanijos augmenija. Čia į dangų stiebiasi milžiniški agavų žiedai ir kaktusai.

Kelionė prasideda išvaizdžioje Plaza de Carmen aikštėje ir pamažu nutįsta į kalną siauromis vingiuotomis gatvelėmis. Nuo Santa Barbaros pilies viršaus atsiveria stulbinantis vaizdas į visą miestą, turkio spalvos jūrą, nusagstytą prabangiomis baltomis jachtomis bei miestą supančiais kalnais. Įėjimas į pilį nemokamas.

Nuo balandžio iki rugsėjo pilis veikia nuo 10:00 iki 22:00 val., o keltuvas nuo 10:00 iki 20:00 val. Nuo spalio iki kovo – nuo 10:00 iki 20:00, o keltuvas nuo 10:00 iki 19:30.

Apie Alikantę ir kitas jos lankytinas vietas skaitykite plačiau: www.mytrips.lt/Idomybes/Alikante/429

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *