Maždaug už 50 km į pietvakarius nuo Liublianos, prieš milijonus metų, lašas po lašo požeminės Pivko upės vanduo išgraužė ir išraižė paslaptingą požemių karalystę.


Tai nuostabus gamtos stebuklasPostoinos urvai (slov.k. Postojnska jama) – ilgiausia stalagtitais ir stalagmitais išsipuošusių urvų sistema Slovėnijoje, išsiraičiusi giliai po žeme net 20 kilometrų.


Šiuo metu lankytojams atvira 5,3 km ilgio urvo atkarpa, kurią galima apeiti tiek pėsčiomis, tiek apvažiuoti senoviniu traukinuku. O keliaudami po Postoinos urvus galėsite pasigrožėti tikrais požemių ir vandens meno šedevrais: įvairiausio dydžio galerijomis ir koridoriais, nusėtais įmantriausių formų stalaktitais ir stalagmitais.


Tamsiausiuose ir šalčiausiuose Postoinos vandenyse gyvena keistos formos Proteus anguinus amfibija, dar vietinių vadinama tiesiog Olmu arba Žmogiškąja žuvimi. Sakoma, kad Postoinos urvų vivariumai – tai vienintelė vieta žemėje, kur gali ją išvysti visi norintys.


Pirmąkart Postoinos urvai rašytiniuose šaltiniuose paminėti XVII amžiuje, bet panašu, kad iki pat 1818 metų buvo visiškai pamiršti ir tik tais metais iš naujo atsitiktinai atrasti. Pirmą kartą urvai lankytojams atsivėrė 1819 metais. Jų patogumui 1872 metais buvo paleistas po urvus kursuojantis turistinis traukinukas. Jis pramogautojus vežioja dar ir šiandien.


Oro temperatūra Postoinos urvuose net ir vasarą nepakyla aukščiau 8-10 laipsnių šilumos, tad su savimi būtinai turėkite šiltesnį nertinį. Jei pamiršote, prie įėjimo gausite įsisukti į bendrai naudojamus žalius apsiaustus.


Ekskursija Postoinos urvuose užtrunka maždaug 1,5 val.


Kur rasti?

Postoinos urvai yra Slovėnijoje, pakeliui važiuojant nuo Liublianos (Slovėnija) link Rijekos (Kroatija). Pakelėse pamatysite nuorodas, nukreipiančias turistus, link įėjimo į urvą. Tikslios urvo koordinatės nurodytos mūsų žemėlapyje.


Šalia Postoinos urvų, taip pat nepamirškite aplankyti Predjamos pilį. Sakoma, kad tai įspūdingiausias statinys visoje Slovėnijoje.

Jei nuspręstumėte ir ją aplankyti – tai prie Postoinos urvų galite įsigyti kombinuotą bilietą į abu objektus. Taip sutaupysite šiek tiek pinigų.


Kaina į Postoinos urvus: 20 EUR – suaugusiems; 13 EUR – vaikams.
Daugiau informacijos rasite: www.postojna-cave.com

One thought on “Postoinos urvai”
  1. verta pamatyti ir pabūti, tik kaip ir visuose urvuose- šalta ir drėgna, bet įspūdžių lieka labai daug:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *