Kešva čaka (keshwa chaca) – vienintelis išlikęs rankomis nupintas inkų tiltas – ideali vieta visiems, pageidaujantiems pasinerti į Indianos Džouns fantazijų pasaulį. Reikia tik nuvykti į Peru Huinčiri (Huinchiri) kaimelį, kur 68.2 metrų aukštyje virš Apurimako upės kanjono, rasite pakibusį šį 36,58 metrų ilgio tiltą.

Kadaise tokie, iš žolių nupinti, virš kanjonų ir tarpeklių kabantys tiltai, buvo svarbi inkų kelių sistemos dalis.  Jie funkcionuodavo iki 500 metų ir buvo labai vertinami. Už šių tiltų gadinimą grėsdavo net mirties bausmė.


Per daugelį metų neprižiūrimi tiltai sunyko arba buvo pakeisti naujais ir moderniais. Išliko tik šis vienintelis, virš Apurikamio kanjono, dar iki šiol funkcionuojantis, nors pastatytas prieš kelis šimtus metų.

Kadangi šis tiltas yra masyvus, nuo svorio vis įdumba, o pučiant stipriam vėjui siūbuoja ir yra nesaugus. Kasmet, birželio mėnesį, Huinčiri ir gretimų kaimelių gyventojai susirenka rekonstruoti šį tiltą. Jie naudoja tą pačią techniką, išlaiko senas tradicijas ir įgūdžius kaip ir jų protėviai. Inkų moterys nupina iš žolių mažas plonas virvutes. Vyrai tas virvutes supina į storas ir tvirtas virves ir įtvirtina virš kanjono.

Dėka kasmetinių rekonstrukcijų dabar tiltas yra labai geros būklės ir atviras turistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *