Turbūt keisčiausias, o kartu ir įdomiausias salas, kada nors sukurtas žmogaus, galime išvysti neabejotinai ekstravagantiškiausiame pasaulio mieste – Dubajuje. Tai Palmių salos – dar vadinamos Dubajaus palmėmis arba tiesiog palmėmis – didžiausios žmogaus rankomis sukurtos salos, todėl dažnai simboliškai dar vadinamos aštuntuoju pasaulio stebuklu.


Jūroje, maždaug 5 km spinduliu palei krantą supilti dirbtini Dubajaus pusiasaliai, kurių kiekvienas užima vidutiniškai apie 40 kv. km plotą, atitinkantį maždaug 800 futbolo aikščių plotą. Dėl savo dydžio pusiasaliai yra puikiai matomi net iš kosmoso. Kiekvienas statomas iš kalnų uolų ir iš jūros dugno kasamo smėlio. Dėl salų formos panašumo į datulių palmę  pusiasaliams suteikti unikalūs pavadinimai, kaip antai Džumeiros palmė, Deiros palmė bei Jebel Ali palmė.


Ant šių palmės formos dirbtinų salų jau kyla tūkstančiai prašmatnių vilų, viešbučių, kino teatrų, kino ir pramogų centrų bei teminių restoranų… Džumeiros palmės lapai nusagstyti aukščiausios klasės vasarnamiais, pasaulio garsenybių išpirktais vos per tris dienas nuo pardavimo pradžios paskelbimo.


Grandiozinių statybų projektai Persų įlankoje dar nesibaigę. Tikimasi, kad po dar kelių metų šalia kylančių dabartinių salynų atsiras dar keletas naujų projektų ir netgi dar didesnių už esamus. Pavyzdžiui, ketvirtąjį iš jų, jau įgavusį „Pasaulio“ pavadinimą sudaro apie 300 salų ir iš viršaus jis atrodo lyg išskleistas Pasaulio žemėlapis.


Deja, paskolų krizė Dubajuje laikinai pristabdė visus didžiųjų Dubajaus statybų užmojus, tad dar užtruks šiek tiek laiko, kol pradėti statyti salynai bus užbaigti, o nauji – pradės kilti. Tikėsimės, kad ilgai toks sąstingis neužtruks ir turistai netrukus gaus dar vieną galimybę išvysti ir aplankyti tokią įspūdingą fantastinės architektūros viziją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *