Pirmą kartą Trinidado asfalto ežerą atrado seras Valteris Raleigas (Walter Raleigh), keliaudamas po Brea apylinkes, Trinidado pietvakariuose. Tai vienas iš kelių natūralaus asfalto ežerų pasaulyje. Nuo jo atradimo 1595 m. buvo atlikta daugybė mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti cheminę ežero sudėtį ir bandyti naudingai pritaikyti atrastas medžiagas.


Ežeras stebino tyrinėtojus ir mokslininkus, net paprastus žmones. Trinidado asfalto ežeras užima 40 ha. plotą, o jo gylis siekia 75 metrų. Trinidado ežeras – tai  natūralaus asfalto telkinys, prilygstantis pramoniniu būdu gaminamam asfaltui, kuris naudojamas kelių dangai..

Iškelta įvairių teorijų, norint paaiškinti  ežero atsiradimą, turtingą asfalto ištekliais.  Viena iš teorijų teigia, kad ežeras yra susidaręs dėl dviejų tektoninių plokščių poslinkių. Dėl didelio slėgio giluminės liekanos iškyla į viršutinį Žemės plutos sluoksnį, lengvesni elementai išgaruoja, palikdami tik natūralų gamtinį asfaltą. Čia esančios bakterijos jį apdoroja, vietomis suformuodamos benzino telkinius.


Daug įvairių legendų yra sukurta apie šį ežerą. Vietiniai indėnai mano, kad toks ežeras susiformavo dėl jų dievų keršto.

Nepaisant to, Trinidado asfalto ežeras garsėja savo gamtos ištekliais ir pritraukia daugybę įvairių specialistų iš viso pasaulio. Kasmet žmonės plūsta pamatyti ir pasimėgauti asfalto ežero natūraliomis „dovanomis“, neįprastu gamtiniu objektu.

Ežero duburio centre asfaltas be perstojo vis dar gaminasi ir kasmet čia išgaunama iki 150 000 tonų asfalto, naudojamo  kelių tiesimui.


Ežero pakraščiu galima ramiai vaikščioti, nesibaiminant įklimpti ar įsmukti į jo gelmę. Bet, jei ilgiau stoviniuosite vietoje ir nejudėsite, garantuotai pradėsite grimzti. Dėl tokios ežero savybės ( praryti nejudančius objektus)  mokslininkai, tyrinėdami ežero gelmes, aptiko šio ežero dugne ištisas istorinių gyvūnų kapines.2 thoughts on “Natūralaus asfalto ežeras Trinidade”
  1. Tikrai taip. Neįprastas ir fantastiškas reginys. Ore styro iš gelmių išeinančių dujų kvapas. Vieniems eiti ten draudžiama, tik su gidu. Nuo žmogaus 30 vietinių $; t. y. apie 4 €

  2. Tikrai taip. Neįprastas ir fantastiškas reginys. Ore styro iš gelmių išeinančių dujų kvapas. Vieniems eiti ten draudžiama, tik su gidu. Nuo žmogaus 30 vietinių $; t. y. apie 4 €

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *