Unikalus ir labai įdomus statinys visai neseniai papuošė seną olandų fortą. 2010 metais, rekonstruodami nuo XVII amžiaus išlikusį “Fort de Roovere” ir jį pritaikydami turistiniams tikslams, inžinieriai susidūrė su nepaprastu iššūkiu. Siekdami išsaugoti sunkiai pasiekiamo forto įspūdį, jie nusprendė  turistams nutiesti tiltą ne virš fortą supančio gana gilaus griovio, o tiesiog vandenyje. Taip gimė originali idėja – Mozės tiltas (angl.k. „Moses Bridge“), kurį suprojektavo vietinių architektų grupė „Ro & Ad”.


Jiems pavyko sukurti iš šalies sunkiai pastebimą tiltą, kuris, iš tolo žvelgiant, nesuardo vandens paviršiaus vientisumo ir sudaro įspūdį, kad fortą juosia nenutrūkstama vandens juosta. Tačiau, priėjus arčiau, išradingas statinys primena vandenį skrodžiantį sausumos koridorių, o, fortą juosiantis vanduo, atrodo lyg būtų praskirtas.


„Mozės tiltas“pavadintas pranašo Mozės garbei, prieš kurį, kaip byloja legenda, prasiskyrė Raudonoji jūra, kai šis vedė žydus į Pažadėtąją žemę, ir visi nesušlapę pasiekė kitą krantą. Dabar kiekvienas turistas gali patirti šį jausmą, apsilankęs atsinaujinusiame “Fort de Roovere”. Šios legendos įkvėptiems tilto inžinieriams pavyko sukurti tikrai kažką nepaprasto ir įspūdingo.


Mozės tiltas pastatytas iš apdirbtos, impregnuotos medienos, kuri turėtų džiuginti smalsuolius apie 50 ateinančių metų.


2011-aisiais „Mozės tiltas“ buvo pripažintas geriausiu statiniu Olandijoje, o projekto autoriai tapo konkurso „Dutch Design Awards 2011“ finalininkais.


Roovere fortą rasite įsitaisiusį maždaug 11 km nuo Roterdamo, Olandijoje. Tiksli vieta pavaizduota mūsų žemėlapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *