Stebuklingas Stiuarto Landsboro pasaulis jau beveik 40 metų stebina į jį užklydusius turistus. Įsikūręs ežerų apsuptose vaizdingose Vanakos pievose, Naujoje Zelandijoje, šis parkas užburia savo neįtikėtinais sprendimais ne tik pačius mažiausius, bet ir suaugusius savo lankytojus. Visi čia jaučiasi lyg būtų patekę į pasakų pasaulį.


Atvykusius pirmiausia nustebina keista ir sunkiai suprantama parko architektūra. Štai vienas pastatų turi keturis keistus griūnančius bokštus.


O kitas taip ir vadinasi – pasvirusiu Vanakos bokštu. Jis – pakilęs nuo žemės ir balansuoja ant vieno kampo neįtikėtinu 53 laipsnių kampu. (palyginimui: Pizos bokštas Italijoje pasviręs tik 6 laipsnių kampu).Vanakos bokšte yra įmontuotas laikrodis, atvirkščiai  skaičiuojantis laiką. Tikrai neįtikėtinas statinys su dar labiau neįtikėtinu įrenginiu!


1973 metais šiame parke buvo įkurtas pirmas pasaulyje modernus labirintas, sukėlęs didžiulį susidomėjimą tarp turistų ir, pritraukęs daugybę lankytojų. Iki šių dienų – tai pagrindinis parko traukos centras. Painiais jo takeliais turite surasti kelią į 4 labirintuose išdėstytus bokštus ir vėl grįžti atgal. Tai nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Užduoties įvykdymas įprastai užtrunka nuo 30 min. iki 1 val. Bet nepergyvenkite praradę kantrybę ar išeikvoję visą energiją, ieškodami tų 4 bokštų ir jų nesuradę. Jums yra padaryti atsarginiai išėjimai ir būsite ne vieni jais pasinaudoję. Šis labirintas yra didžiulis iššūkis lankytojams, norintiems jį  įveikti. Bet suformuotas taip, kad būtų patrauklia ir malonia pramoga.


Nuo tų 1973 metų pramogų parkas smarkiai išsiplėtė ir dabar gali pasiūlyti savo lankytojams daug naujų ir unikalių pramogų. Galima paklaidžioti ne vien tik painiu labirintu, bet ir aplankyti dėlionių centrą/kavinę. Kavinėje galėsite ne tik atsigaivinti, bet ir pasigrožėti ant lubų kabančiu gigantišku keleidoskopu ar pabandyti išpręsti keletą mįslių. Nesėkmės atveju Jums pagelbės paslaugūs padavėjai.


Dar daugiau pramogų siūlo iliuzijų kambariai. Juos tiesiog būtina aplankyti, kad patikėtumėte  viskuo, kas juose vyksta. Regimi vaizdai yra neišgalvoti, o tikroviški. Keliaudami iš vieno kambario į kitą pamatysite tai, ko dar niekad tikriausiai nesate matę: pačių nuostabiausių 3D hologramų salę, kiekvieną Jūsų žingsnį stebinčių veidų salę, tikrą iššūkį smegenims – iliuziškai pasvirusį kambarį ar iškreiptos perspektyvos salę, kurios viename kampe  pasijusite  milžinais, o kitame – nykštukais. Šiame parke Jums netgi būtina aplankyti romėniško stiliaus tualetus. Juos tikrai verta bent jau nufotografuoti.   


Be to parko savininkai siūlo nemažus piniginius prizus išprendusiems, kai kurias parko mįsles. Iki šiol, šio prizo niekas nelaimėjo, net 6 profesionaliems fizikams nepavyko to padaryti. Gal būt Jūs būsite pirmi.

Mįslingo pasaulio svetainė: http://www.puzzlingworld.co.nz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *