Meselio karjeras yra vienas turtingiausių pasaulyje, čia buvo rasta daugiau nei 10 000 radinių iš žinduolių fosilijų pasaulio.


Tai suteikia galimybę susipažinti su kontinentinio dreifo procesais ir Žemės sedimentacija, vandenynų susidarymo procesais, savo vietą keičiančių žemės kyšulių susidarymu, susipažinti su biosfera, jos gyliu ir platybėmis, be to, su klimato kaita ir gyvybės ciklų kaita, vykstančia jau daugiau nei 49 milijonus metų.

Čia rastų eksponatų kokybė ir tai, kad jie yra puikiai išsilaikę, suteikia galimybę gauti tikslių duomenų apie iki šiol atrastų stuburinių gyvūnų, tame tarpe ir apie 40 čia rastų žinduolių amžių, anatomiją bei gyvenimo būdą. Prie sensacingiausių fosilijų radinių priklauso daugiai nei 70 anchiterijų liekanos, iš jų 30 gerai išsilaikiusių skeletų. Išliko stuburinių gyvūnų skeletai su minkštų dalių atspaudais, kai kurie skeletai išsilaikė net su viduriais.


Paukščių fosilijų radiniai suteikia naujų žinių apie ankstyvojo terciarinio paukščių pasaulio ir jų rūšių daugybę. Roplių ir amfibijų rūšių įvairovė suteikia galimybę padaryti išvadas apie maitinimosi grandinę ir ekologinę biotopo sistemą.

Meselio karjeras dar yra viena iš žymiausių vabzdžių fosilijų radinių vietų. Meselio florą paleobotanikai laiko turtingiausiu vėlyvojo terciarinio periodo radiniu.

Daugiau informacijos rasite: www.messel.de

Informaciją paruošė:
Vokietijos turistinis centras
Beethovenstraße 69
60325 Frankfurtas prie Maino

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *