Rytinėje Australijos pakrantėje plyti 1630 km² dydžio Freizerio sala (angl. Fraser island), kurios miškuose slepiasi daugiau nei 40 ežerų. Bene vaizdingiausias ir populiariausias tarp turistų yra McKenzio ežeras, įsitaisęs maždaug 100 metrų aukštyje virš jūros lygio. Jį sudaro tik grynas lietaus vanduo ir sakoma, kad tai yra vienas gražiausių gėlo vandens ežerų Australijoje.


Freizerio saloje per metus iškrenta daugiau kaip 1500 mm kritulių. Nors visos Freizerio salos pagrindą sudaro smėlis, vanduo ne greitai išdžiūsta, nes iš salos pamatuose slūgsančio smėlio, susicementavusio su humuso sluoksniu ir mineralais, susidaro vandeniui nelaidus sluoksnis, sulaikantis gausius kritulius ir sukuriantis saloje tokius puikius ir unikalius gėlo vandens ežerus.


McKenzio ežeras Freizerio saloje užima 150 hektarų, o jo gylis siekia vos 5 metrus. Sakoma, kad ežero vanduo yra toks grynas  bei švarus, kad paradoksaliai yra netinkamas veistis įprastoms augalų ir gyvūnų formoms.

Aplink McKenzio ežerą plyti akinamai baltos spalvos smėlis iš gryno kvarco, o kartu su melsvu bei skaidriu lietaus vandeniu sukuria nepaprasto grožio kraštovaizdį. Aplink, – gerai išvystyta turistinė infrastruktūra:  lankytojams pastatyti kempingai ir poilsio aikštelės, tualetai ir kavinukės.


Net daug keliavę ir daug matę turistai pasakoja, kad McKenzio ežeras yra nepaprasto grožio, kurį būtina pamatyti atvykusiems į Australiją. Baltas smėlis, kristalo skaidrumo vanduo ir jame atsispindintis giedras dangus – nepalieka nė vieno abejingo tokiam grožiui.


Deja, augantis ežero populiarumas tarp turistų kelia vis didesnį susirūpinimą gamtosaugininkams. Maudydamiesi ežere žmonės pamažu teršia švarų ežero vandenį nepageidaujamais cheminiais junginiais nuo saulės kremų, losjonų ar net muilo. Pasklidę po vandenį jie pamažu blogina gėlo ežero padėtį.


Freizerio sala yra rytinėje Australijos pakrantėje, Kvynslando valstijoje, nutolusi maždaug 200 kilometrus nuo Brisbeno. Nuo 1992 metų ją saugo UNESCO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *