Pirmiausia, verta žinoti, kad Mamuto urvas neturi nieko bendra su seniai išnykusiais mamutais. Tai tiesiog milžiniška kalkakmenio urvų sistema, kuri užsitarnavo minėtą pavadinimą, vien dėl išties įspūdingo savo dydžio.


Sakoma, kad Mamuto urvų sistema yra 3 kartus ilgesnė už bet kurią kitą pasaulyje žinomą urvų sistemą.


Per milijonus metų rūgštaus lietaus srovelės Kentukio kalkakmenio kalnuose išgraužė per 530 km ilgio penkiaaukštę požeminių urvų sistemą, kur teka požeminės upės, telko ežerai ir kabo sustingę akmeniniai kriokliai, dažniau vadinami stalaktitais ir stalagmitais… Čia priskaičiuojama tūkstanties kilometrų ilgio takų.


Sakoma, kad kadaise Mamutų urvų kanalai buvo keliai, vedę prie požeminių vandens šaltinių. Vietos gyventojai tai žinoję nuo neatmenamų laikų. Tad visai nekeista, kad tamsiuose Mamuto urvų labirintuose buvo rasta 4000 metų senumo iečių antgalių ir kapaviečių liekanų.


Europiečiai kolonistai Mamuto urvą pirmą kartą aptiko XVIII amžiaus pabaigoje. Šiandieną urvas yra Mamuto nacionalinio parko dalis, kurią lankytojai gali laisvai aplankyti. Urvai apšviesti elektra ir jau seniai tapo turistų pamėgta vieta.


Mamuto urvas – tai fantastiško grožio požeminis pasaulis! Verta jį aplankyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *