Ežero saloje stovinti Lidso pilis neretai apibūdinama kaip dailiausia pilis visoje Anglijoje. Lidso pilis (angl.k. Leeds Castle) su sodais yra žymiausia Lidso vieta. Tamsiai geltoni pilies akmens mūrai ir dantyti bokštai pasirodo lyg miražas virš raibuliuojančio ežero vandens. Ji iš ties visus pirmiausia abstulbina savo grožiu. Bet istoriškai taip pat yra žymi ir įdomi.


Medinės pilies konstrukcijos iškilo dar IX amžiuje. Tuomet Lidsas buvo žinomas Esledeso pavadinimu. Galiausiai 1119 metais medinės konstrukcijos pakeistos ankstyvaisiais statiniais, kurie metams bėgant ne kartą buvo keičiami ir perstatomi.


Lidso pilis išgarsėjo kaip karališkoji rezidencija, kai 1278 metais šlovės ištroškęs pasiturintis dvarininkas padovanojo ją karaliui Eduardui I. Galų gale 1519 metais ji perėjo į Henriko VIII rankas, kuris mėgo čia leisti laisvalaikį ir investavo daug pinigų bei pastangų į jos plėtimo bei dekoravimo darbus. Dėka jo, Lidso pilis tapo labiau panaši į karališkąją rezidenciją , o ne ginybinę tvirtovę ir, kadangi šie rūmai buvo perduodami kaip palikimas, vėliau net šešios karalienės didžiavosi ja kaip mėgstamiausia savo rezidencija.


Per Anglijos pilietinį karą Lidso pilis išliko nepaliesta, bet buvo naudojama kaip arsenalas ir kalėjimas. Bet tokią, kokią matome dabar išliko nuo XIX amžiaus. Lankytojams atvira nuo 1976 metų.


Vasaros metu pilies teritorijoje vyksta įvairūs įdomūs renginiai. Gegužės mėnesį pilyje rengiamas smagus vyno ir maisto festivalis, o birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyksta koncertai po atviru dangumi.


Nemažą dalį 200 ha pilies parko teritorijos dabar užima sodai, kuriuose 1988 metais įrengtas voljeras, laikomas vienu geriausių šalyje. Vaikai gali pasidžiaugti labirintu, o suaugę golfo lauku.


Pilies teritorijoje taip pat įsikūręs neįprastas ir originalus Šunų antkaklių muziejus, kuriame lankytojai mielai lankosi. Pasirodo šunys kadaise vaidino svarbų vaidmenį saugant pilies valdas. Kai kurie muziejuje eksponuojami antkakliai yra net 400 metų senumo ir laikomi vertingais meno kūriniais.


Kasmet Lidso pilį aplanko daugiau kaip 500tūkst. lankytojų.


Įėjimo į pilį ir sodus kaina
: ~ £20
Daugiau informacijos rasite: www.leeds-castle.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *