Las Médulas – tai istorinė vieta šiaurės vakarų Ispanijoje, esančioje Leono provincijoje. Netoli Ponferados miesto įsikūręs gamtos paminklas, kadaise buvo svarbiausia Romos imperijos aukso kasykla. Pasak Plinijaus Vyresniojo, Las Médulas kasykloje kasmet, kurioje dirbo apie 60 tūkst.darbininkų, buvo išgaunama 20 tūkst. Romos svarų aukso.  Auksas buvo išgaunamas, plaunant uolienas. Vanduo tam buvo tiekiamas keliais dideliais akviadukais iš Siera de La Kabreros kalnų. Romėnai gamtą taip niokojo net du amžius, kol galiausiai ją apleido.


Dabar Las Medulas saugo UNESCO, kaip istorinės ir gamtinės reikšmės paminklą.


Šiandien vietovėje atsiveria kvapą gniaužiantys kasybų erozijos suformuoti kraštovaizdžiai: aukso spalvos uolų skardžiai, arkos, plyšiai, uolų bokštai ir požeminiai urvai, apsupti kaštonmedžių. Uolų viršūnės, siekiančios 100 metrų, veda link aukso kasyklos centro:  Cueva Encantada (Užkerėto urvo) ir Cuevona (Didžiulio urvo).


Ši puiki Ispanijos vieta dabar kiekvienais metais pritraukia tūkstančius lankytojų iš viso pasaulio. Už 8 km. nuo Las Medulas yra įrengta Orellan apžvalgos aikštelė, kurioje atsiveria puikiausia visos vietovės panorama. O pačiame Las Médulas miestelyje dar galima aplankyti Archeologijos mokslo centrą, kur daugiau ir išsamiau sužinosite apie Las Medulas kasyklą ir jos istoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *